Wpis z mikrobloga

@slodziak: Mieszkam w UK i tu antykoncepcja jest darmowa i nie jest żadnym tematem tabu. Według mnie WSZĘDZIE powinno tak byc. Małolaty bez warunków na dziecko mogą przyjść z marszu do kliniki i od ręki dostać czy gumki czy tabletki. Ale w Polsce przecież po co fundować. Niech rodzą się niechciane dzieci patusom którzy wolą kasę przepić niż kupić antykoncepcję. Kwiat narodu.
  • Odpowiedz
@chixi: xD super myślenie. To ze #!$%@? na bzdury nie znaczy, ze można #!$%@? trochę więcej albo #!$%@? na inny bzdurny cel.

Przez takie myślenie, ze hehe, jeszcze wydam bo już tyle wydałam nie macie dychy na kondony xD

Dostępność i legalność tak, finansowanie publiczne nie
  • Odpowiedz
@slodziak: Mieszkam w UK i tu antykoncepcja jest darmowa i nie jest żadnym tematem tabu. Według mnie WSZĘDZIE powinno tak byc. Małolaty bez warunków na dziecko mogą przyjść z marszu do kliniki i od ręki dostać czy gumki czy tabletki. Ale w Polsce przecież po co fundować. Niech rodzą się niechciane dzieci patusom którzy wolą kasę przepić niż kupić antykoncepcję. Kwiat narodu.


@petugh: czekaj, w którym progu podatkowym
  • Odpowiedz
@slodziak: Czyli lewica uważa, że kobiety są równe mężczyzną lub lepsze taki odważne pewne siebie i zaradne ale jednocześnie lewica mówi, że kobiety są ojoj tak bezbronne i nie poradnie, że potrzeba rozwiązań systemowych bo nie potrafią zarobić i zadbać o własną antykoncepcję? Dualne postrzeganie świata lub teorie pod tezę. Typowe dla lewicy.
  • Odpowiedz
@Tadeusz_Radziwill: i w ten sposób kreujesz bezmyślne, nieodpowiedzialne społeczeństwo, które trzeba prowadzić za rączkę, bo #!$%@? nie jest w stanie przeznaczyć całych 3 zł na pieprzoną PREZERWATYWĘ by nie spłodzić dzieciaka. Antykoncepcja JEST już tania. Jeżeli ktoś nie potrafi wysupłać miesięcznie chociaż tych 30 zł, to wiesz co? Tu już państwo powinno refundować kastrację. Bo taka osoba, która chce się ruchać a nie stać jej na taki #!$%@? wydatek nie
  • Odpowiedz
@edgar_k nie, ZAMIAST #!$%@?ć na głupoty można wydać hajs na coś, co pewnej grupie społecznej zapewniłoby podstawowe środki higieniczne i możliwości rozwoju zamiast koncertowego #!$%@? sobie życia. Faktycznie bezsensu
  • Odpowiedz
@cienki137: Nie powinna się rozmnażać, dlatego można jej zapewnić antykoncepcję. Nie żyjemy w średniowieczu, żeby kogoś okaleczać. Nie chcę ponownie pisać tego, co już napisałem, a z twoich wypowiedzi jasno wynika, że tego nie rozumiesz. Np. tutaj:

jeżeli nie stać - to niech nie uprawiają seksu

Super, tylko takimi słowami nikomu do rozumu nie przemówisz i ci ludzie dalej będą uprawiali seks, bo ludzie tacy już są - nieodpowiedzialni. Tylko
  • Odpowiedz
@cienki137: Problem poruszony przez Razem to nie tylko kwestia ekonomiczna, to jedna z kwestii. Inne kwestie to edukacja, świadomość istnienia rozwiązań, dostęp do lekarzy itp. Od braku nikt nie umrze, ale tak jak @Tadeusz_Radziwill pisze - jest to jedna z podstawowych potrzeb i w ten czy inny sposób zostanie zaspokojona. Czasem będzie to przemocowy związek gdzie dostęp do antykoncepcji powinien być jak najprostszy, o czym pisała @chixi -
  • Odpowiedz
@slodziak: Podstawowym argumentem jest "jak nie będzie refundacji, to będą niechciane ciąże i końcowy koszt będzie większy", co jest de facto argumentacją na poziomie terrorystów trzymających zakładników, gdzie tutejszym zakładnikiem jest przyszłe dziecko. Tak samo możemy zacząć dawać złodziejom i bandytom gwarantowany przychód 3k złotych miesięcznie, bo inaczej zaczną znowu kraść. Albo refundować czyjekolwiek zachcianki, "bo inaczej...".
A seks jest uprawiany głównie dla przyjemności i nie jest on nikomu konieczny
  • Odpowiedz
@Koliat: trzeba być półmózgim troglodytą by w obecnych czasach przed wiekiem 15 lat nie ogarnąć, jakie mogą być konsekwencje seksu bez zabezpieczeń oraz jak się można zabezpieczyć, serio.

@Tadeusz_Radziwill: darmowe zabezpieczenia nagle magicznie nie spowodują, że wszyscy co serduszkowali bez, nagle zaczną z.

Jak wyżej napisałem - od braku seksu się nie umiera. Tak więc edukujmy tych półmózgich troglodytów! Ale NIGDY nie zgodzę się na darmową antykoncepcję.
  • Odpowiedz
@cienki137: Twoje opinia na temat rzeczywistości niestety nie pokrywa się z wynikami badań o których mowa. (kto by się spodziewał!) Równocześnie mam innych kandydatów lepiej pasujących do określenia "półmózgi troglodyta" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
są w tym kraju ludzie żyjący poniżej minimum socjalnego. Są w tym kraju kobiety, których nie stać na PODPASKI.

https://natemat.pl/284909,akcja-menstruacja-kobiet-nie-stac-na-podpaski-i-tampony


@chixi: a mnie nie stać na merola z salonu, bym mógł komfortowo dojeżdżać do pracy i zarabiać na to całe rozdawnictwo. Po merolu dla każdego ciężko pracujacego młodego polaka by mógł dorzucać coraz większą cegiełkę do narodowego dobrobytu!

Paczka podpasek... 10 zł za 20 sztuk? Ile potrzebujesz, powiedzmy jak masz
  • Odpowiedz
Antykoncepcja powinna być finansowana przez państwo. Nie dlatego, żeby ludzie, którzy niewiele zarabiają, mogli uprawiać seks za darmo, tylko dlatego, że tacy ludzie będą to robić niezależenie od tego, czy będzie ich stać na antykoncepcję, czy nie. Jeśli nie, to najwyżej urodzi się dziecko, które zostanie oddane do adopcji albo do domu dziecka (bo przecież aborcja to zabójstwo, a na to nie ma zgody), albo będzie żyło w nędzy razem z rodzicami.
  • Odpowiedz