Wpis z mikrobloga

problem dotyczy między innymi nastolatek z domów dziecka, ciekawa jestem w jaki sposób twoim zdaniem one są winne sytuacji w jakiej się znajdują


@chixi rozumiem, że jak ktoś nie umie się ogarnąć i użyć gumek to będzie umiał rozsądnie łykać antykoncepcję hormonalną jeżeli tylko będzie miał ja bezpłatnie od lekarza? Przecież to absurd.
  • Odpowiedz
@chixi: Tak promujmy państwo opiekuńcze, niech zabierają nam 80% pensji i zapewniają wszystko!

Po co człowiekowi takie cechy jak zaradność, kreatywność, inteligencja, skoro państwo wszystko ma nam zapewnić. Twórzmy społeczeństwo nieprzystosowane do kryzysów jakie nas czekają, niech się mnożą ynteligencji, którzy bez państwa nawet jedzenia sobie nie kupią.

Najlepiej przestać wymagać czegokolwiek od ludzi i pozwolić im żyć! Niech będą niezdarni, ale za to szczęśliwi. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@slodziak: Antykoncepcja powinna być finansowana przez państwo. Nie dlatego, żeby ludzie, którzy niewiele zarabiają, mogli uprawiać seks za darmo, tylko dlatego, że tacy ludzie będą to robić niezależenie od tego, czy będzie ich stać na antykoncepcję, czy nie. Jeśli nie, to najwyżej urodzi się dziecko, które zostanie oddane do adopcji albo do domu dziecka (bo przecież aborcja to zabójstwo, a na to nie ma zgody), albo będzie żyło w nędzy
  • Odpowiedz
@Shatter: finansowanie to jedno, świadomość kobiet to drugie, kolejną rzeczą jest ich dostępność (brak aptek, brak lekarzy wystawiających receptę (dzięki katole), rzesze ginekologów zasłaniających się klauzulą sumienia (dzięki katole) . Podlinkowałem do wpisów opisujących problem szerzej, nie ma sensu przepisywać ich treści.
  • Odpowiedz
@slodziak: No wiadomo że antykoncepcja rządowa dla biednych polek jest najważniejsza z naszych podatków bo jeszcze by wlazły do basenu po jakimś przebrzydłym incelu i kto by płacił alimenty? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Klasycznie partia Razem składająca się z młodych ideowców stworzy nowy problem.

Będzie „mafia lekowa bis” Karyny z Sebami beda wywozic leki za granice.
  • Odpowiedz
@Shatter: Czy zadałeś sobie trud zajrzenia w to co podlinkowałem? Jeśli nie, to przeczytaj i daj znać. Nie tak trudno mi sobie wyobrazić skalę bo na 3 razy kiedy dotychczas potrzebna była tabletka po - udało się ją załatwić tylko raz bez problemów, akurat jak była dostępna bez recepty. Okopywanie się we własnej perspektywie i ograniczonym rozumieniu świata nie sprzyja krytycznemu spojrzeniu, więc to jednak Tobie polecam szerzej spojrzeć na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slodziak: To samo państwo które funduje lekcje religii i propagandę za 2 miliardy?
Bo #!$%@? może. Przynajmniej na 500+ zaoszczędzi.

Pantwo nie powinno nikomu fundować niczego, ale ciekawe że zwracasz uwagę akurat na ten slogan zamiast faktycznych gówno wydatków za które płacisz co miesiąc.
  • Odpowiedz
@PanHagrid problem dotyczy między innymi nastolatek z domów dziecka, ciekawa jestem w jaki sposób twoim zdaniem one są winne sytuacji w jakiej się znajdują


@chixi ja bym wolał prowadzić sterylizację w domach dziecka. Po co mają rozmnażać swoję nieszczęście
  • Odpowiedz
@slodziak: w sytuacji w ktorej kobieta musi skorzystać z antykoncepcji lepiej żeby z niej skorzystała - tym bardziej że jeśli ma problemy finansowe nie pozwalające jej na taki zakup to urodzenie dziecka będzie wiązało się z jeszcze większą biedą - a tego każdy chce uniknąć


@Koliat: no wiadomo, kondomy to wydatek na który trzeba brać raty xD
  • Odpowiedz