Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skitkovana: a masz jakieś linki do fajnych zestawów? Widziałam ostatnio w jakimś sklepie zestaw ale tam była tylko tkanina i nitki, a trzeba jeszcze jakąś specjalną igłę i to kółko to rozciągania materiału? Nie znam się zupełnie a chce cos zrobić i nie wiem gdzie zacząć :D
  • Odpowiedz
  • 0
@parasolki no ja polecam aliexpress, tam są super tanie zestawy już ze wszystkim (płótno, mulina i igły), a takie kółko tam to kwestia 5 zł, więc naprawdę dużo dużo taniej niż w polskich pasmanteriach :D tylko no, pewnie poczekasz, bo raz że wysyłka długa, a teraz jeszcze wirus to nie wszystkie magazyny działają.
  • Odpowiedz
@parasolki: Igła może być zwykła, tylko na początku mogą na tym ucierpieć palce. A co do tego kółka to nie polecam. Dziwnie się wyszywa, materiał może się za bardzo naciągnąć i później będą widoczne dziury w obrazie. Widziałam kilka razy zestaw do haftu w pasmanterii - materiał z oznaczeniami, muliny i igła. Możesz zacząć od tego, albo samej wybrać jakiś prosty wzór i od razu dobrać kolory według numerów podanych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubie_kolorowe_skarpetki: no wlasnie widzialam w pasmanterii taki sam zestaw i nie wzielam bo myślałam ze kolko jest konieczne. :D
Dobrze wiedziec, ze nie. Niestety to bylo w innym mieście ale jak znajdę u siebie to kupie.

Czyli potrzbuje materiał, muliny i igłe i tyle? No i oznaczenia na materiale albo instrukcje, wiadomo :)
  • Odpowiedz
  • 0
@parasolki: Tak i może jeszcze trochę chęci i nie poddawania się, bo wiadomo, że na początku to nie wyjdzie idealnie. Ja przy pierwszym obrazku miałam każdy krzyżyk w innym kierunku i różną ilością nitek, ale miałam 11 lat ¯\_(ツ)_/¯ Zależy od sklepu, ale 15-20zł powinno wystarczyć na jakiś mały obrazek i muliny, jeśli nie ma gotowych zestawów. W razie wątpliwości - pisz śmiało ʕʔ
  • Odpowiedz