Wpis z mikrobloga

@FELIX90: zmiana cisnienia dotyczy glownie powietrza, plyny sa mniej scisliwe, wiec im wiecej gazu w pojemniku tym wieksza roznica cisnienia powstanie przy wznoszeniu
Samolot sie wznosi->cisnienie na zewnatrz dekantu spada->w pojemniku panuje wyzsze cisnienie->zawartosc pojemnika jest wypychana dla wyrownania cisnienia ( ͡ ͜ʖ ͡)
@CheapiesLover: przecież w tym równaniu nie ma znaczenia stosunek cieczy do powietrza bo powietrze rozszerzy się o tyle samo % bez względu na to, czy jest go 1cm3 czy 5. Rozszerzając się wewnątrz pojemnika spowoduje taki sam wzrost ciśnienia wewnątrz.
@FELIX90: dawno mialem fizyke i nigdy za nia nie przepadalem ale na szybko sprawdzilem ze cisnienie gazu to iloczyn sredniego ciezaru wlasciwego i wysokosci slupa gazu
Przyjmujac ze same perfumy sa niescisliwe to im ich mniej tym wiekszy jest pojemnik, a wiec rosnie wysokosc slupa gazu, to wg mojego rozumowania potwierdza twierdzenie, ze im mniej soku, tym wieksze ryzyko przecieku, popraw mnie jezeli sie myle, bo jeszcze raz - nie jestem