Wpis z mikrobloga

Wypadałoby zredukować lekko kolekcję, żeby był gorsz na dalsze zakupy, więc zapraszam na walentynkową rozbiórkę kilku znanych i lubianych zapachów.
Perfumy starałem się łowić w dosyć konkurencyjnych cenach, na przeróżnych promocjach w sprawdzonych perfumeriach. Większość flakonów mam już u siebie, jeden jest w transporcie, więc rozbiórka dojdzie do skutku bez względu na frekwencję. Dodatkowo w niedzielę wrzucę jeszcze kilka zapachów z kolekcji brata, więc będzie można coś dobrać.

Nazwa - ilość dostępnych ml - cena za ml - przydatne linki - opis

1. Tom Ford Venetian Bergamot - 200 ml - 5,8 zł/ml - fragra / parfumo
Powoli będziemy zbliżali się do wiosny, więc zaproponuję wam już teraz jej powiew w postaci świeżej w otwarciu bergamotki, która następnie przemienia się w przyjemną kwiatową kompozycję. Zapach do użytku dziennego, nada się głównie na okres wiosenno-letni. Pamiętam, że miesiąc temu całkiem sprawnie rozebrana została na tagu cała butla, a że mi udało się wyhaczyć jeszcze trochę lepszą ofertę to nie mogłem się oprzeć zakupowi.

2. Acqua di Parma Colonia Leather - 140 ml - 2,5 zł/ml - fragra / parfumo
Blind buy, który jeszcze do mnie idzie. Perfumy często porównywane do TFa Tuscan Leathera, w których według opinii skóra jest gładsza i przez to bardziej noszalna. W tej cenie jest to praktycznie steal za tej klasy produkt.

3. Xerjoff XJ 1861 Naxos - 60 ml - 7,6 zł/ml - fragra / parfumo / recenzja dr_love
Tego przyjemniaczka chyba nie trzeba przedstawiać. Ostatnio bardzo popularny na tagu zapach, którego z czystym sumieniem mogę nazwać sztosem - zabójcze parametry (utrzymuje się cały dzień, a nawet czuć go na następny), świetnej jakości składniki i bogata kompozycja. Perfumy raczej bardziej wyjściowo-wieczorowe. Obecnie w moim top 3.

4. Amouage Lyric Man - 70 ml - 4,9 zł/ml - fragra / parfumo
Bardzo fajna kremowa i delikatna róża otwierająca się powiewem cytrusów w postaci limonki i bergamotki. Jak na Amouagea przystało bardzo dobry jakościowo, wieczorowy zapach, który bez problemu można nosić cały rok.

5. Alexandria Hawaii Volcano - 30 ml - 3,9 zł/ml - fragra / parfumo
Klon Creeda Virgin Island Water o lepszych parametrach od jego obecnych wypustów. Bardzo przyjemne połączenie cytrusów z kokosem, które grają nam główne akordy i utrzymują się praktycznie aż do końca, przez co perfumy są dosyć linearne (co dla mnie jest w tym przypadku zaletą). Zapach idealny na zbliżającą się ciepłą wiosnę i lato. Zauważyłem, że w zimie do zastosowań biurowych też dają radę i o dziwo jak na letniaka trzymają się bez problemu 12h+.

6. Alexandria 1981X - 40ml - 3,9 zł/ml - fragra / parfumo
Tym razem klon wyżej rozbieranego Naxosa. Za połowę ceny oryginału otrzymujemy zapach podobny w 70-80%. Parametry trochę słabsze, ale nadal spokojnie trzyma się 8-10h.

Gotowe dekanty (w cenę wliczone szkło):
Amouage Journey Man - ok. 9,5 ml - 61 zł
Roja Danger Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 53 zł
Roja Scandal Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 53 zł
Nishane Fan Your Flames - 4,5 ml - 50 zł
Dior Fahrenheit - 9,5 ml - 29 zł

Rozlewam od 10 ml, Naxosa mogę od 5 ml.
Szkło brązowe z decant.pl 3 zł, paczkomat 13 zł, odbiór osobisty w Opolu. Płatność BLIK lub przelew.
Proszę o deklarację pod wpisem, rozliczenia prześlę na PW.

#rozbiorka #perfumy

Osoby, które chciały być wołane: @CheapiesLover (rezerwacja 10 ml Hawaii Volcano) @vizori @Deska_o0 @speekie1989 @venad @Delbert_Grady @WujekGraczyk @Kura_Wasylisa
Agrael91 - Wypadałoby zredukować lekko kolekcję, żeby był gorsz na dalsze zakupy, wię...

źródło: comment_1581712172SAWchoHV2RELZ0mEnEuL08.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Zostało:
1. Tom Ford Venetian Bergamot - 100 ml
2. Acqua di Parma Colonia Leather - 30 ml
3. Xerjoff XJ 1861 Naxos - 20 ml
4. Amouage Lyric Man - 60 ml
6. Alexandria 1981X - 40 ml

Gotowe dekanty (w cenę wliczone szkło):
Amouage Journey Man - ok. 9,5 ml - 61 zł
Roja Danger Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 53 zł
Roja Scandal Parfum Cologne -
  • Odpowiedz
Aktualizacja:
1. Tom Ford Venetian Bergamot - 70 ml
4. Amouage Lyric Man - 60 ml
6. Alexandria 1981X - 40 ml

Gotowe dekanty (w cenę wliczone szkło):
Amouage Journey Man - ok. 9,5 ml - 61 zł
Roja Danger Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 53 zł
Roja Scandal Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 53 zł
Dior Fahrenheit - 9,5 ml - 29 zł
  • Odpowiedz