Wpis z mikrobloga

HRE ogarnięte, bardzo intensywne 100 lat, myślę, że mogłem przed 1550 już imperium zrobić, ale wolałem jeszcze popodbijać trochę, a AE i overextension blokowały skutecznie kolejne ustawy. Revoke Privilegia w ~1500? Jak najbardziej możliwe, ale mając PU nad Bohemią, Milanem i Węgrami to wolałem jednak na początku pomęczyć kebaba, aniżeli zjadać Polskę i dodawać Węgry do HRE. Oczywiście nie obyło się bez restartów, kiedy to np. dostawałem ekskomunike na ryj od Wenecji i zrzucali mnie z cesarza. Teraz czas odpocząć na chwilę od tej gry, a później spróbować WC, bo w sumie mam otwartą bramę do Azji.
#eu4
Pobierz mydlina - HRE ogarnięte, bardzo intensywne 100 lat, myślę, że mogłem przed 1550 już i...
źródło: comment_1581682533v3T3Z3BRiKXGXh9dTwwy4s.jpg
  • 12
@mydlina: ostatnio jak jednoczylem HRE udało mi sie przekonać wszystkich (nawet rewolucyjne nederlandy) tylko nie Austrie która była światowa potęga, serio, w #!$%@? długo czekałem, aż sie zdecydowalem na zjednoczenie bez austrii co mi masakrycznie popsulo wyglad granic :( da rady jakoś przekonać swiatowe potegi?