Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Straciłem pracę

Pracodawca zamknął oddział, w którym pracowałem. Sęk w tym, że szybciej nie dał znać, że ma taki zamiar. Rynek pracy o tyle #!$%@?ły, że 3/4 ogłoszeń, to wyjazdy za granicę, co w mojej sytuacji obecnie odpada. Pozostała część, to wakaty na kierowcę C+E, bądź zatrudnię panią do sklepu z używaną odzieżą czy do krojenia wędlin w spożywczaku.
Na prawdę ciężko złapać coś sensownego.
Popadłem przez to w załamanie gdyż od pierwszego wysłałem masę CV, ale póki co telefon milczy. Sytuacja jest patowa.

Jestem na wypowiedzeniu do końca miesiąca, czy w tym czasie mogę iść na L4? Jak wygląda sytuacja prawna? Zwolnienie przysługuje mi tylko do czasu zakończenia umowy?

#praca #pracbaza #pytanie #prawo #prawopracy #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
źródło: comment_1581638762NMQxHqKw9D7yf19HbA1iCp.jpg
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: ochrona chorobowa ustaje dopiero po 30 dniach od rozwiązania umowy. Idz do psychiatry po papier ze nasz depresje. Z tego co pamietam zwolnienie musi hyc na okres co najmniej miesięczny. Maksymalnie możesz otrzymać świadczenie przez 6 miesięcy. Powodzenia miras
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź do jakiejkolwiek pracy, nawet do spożywczaka. Lepsze szukać dobrej pracy, gdy się ma gówno-robotę, niż siedzieć na bezrobociu i szukać pracy. :D Zawsze jesteś wśród ludzi, masz rytm dnia. Jeżeli siądziesz na tyłku w domu i będziesz klikał CV, gwarantuję, że dłużej będziesz szukał pracy. Siły z Ciebie wyjdą i już nie będziesz tak dobrze wypadał na rozmowach. Przerwa w pracy zawsze źle wygląda w CV, lepiej mieć wpisaną