Wpis z mikrobloga

#wzrok #zdrowie #okulary #soczewki #laserowakorekcjawzroku
Zacząłem się zastanawiać nad laserowa korekta wzroku, od dzieciaka mam krótkowzroczność, okolice -5

Czytam ile wzlezie w necie na ten temat ale generalnie brzmi to wszystko jak marketingowy bełkot, któremu za bardzo nie wierzę.

Może ktoś polecić konkretną literaturę, żeby zaczerpnąć wiedzy, ewentualnie ktoś, kto odbył względnie niedawno taki zabieg, mógłby się podzielić wiedza na ten temat?

A może ktoś miał już operacje 5-10 lat temu i może opowiedzieć jak wygląda u niego komfort życia i widzenia?
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@hipotrofia emce?

@Sawpel sam jestem w tym wieku, wada mi się nie pogłębia, a codzienne ogarnianie soczewek już mnie męczy, zastanawia mnie głównie kwestia dobory sposobu zabiegu, tych laserów jest x, a z paplania w internecie wychodzi, że każdy jest zajebisty
  • Odpowiedz
@michael93pl: Miałam zabieg 8 lat temu. Jak chcesz o coś zapytać to pisz, acz pewnie już trochę się zmieniło od tamtego czasu i technologia poszła do przodu.

Niemniej jak ja się operowałam to rodzaj zabiegu był dobierany indywidualnie. Najpierw trzeba przejść kwalifikację. Ja miałam to szczęście, że mam grubą rogówkę i mogłam sobie wybrać dowolną metodę. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@elektroda_topliwa samemu i tak bym nie wybierał, domyslam się, że lekarze nie próbują naciągnąć tylko na ten najdroższy zabieg, ale na ten najbardziej efektywny i bezpieczny ^^

Najbardziej interrsuje mnie sam zabieg, czy no jako pacjent mogę coś tam zrobić nie tak(nie wiem, zamknąć powiekę/ruszyć się) a do tego wszystko po zabiegu - ile czasu dochodziłaś do siebie, czy miałaś jakieś efekty uboczne(podobno są problemy z ostrością widzenia i patrzeniem pod
  • Odpowiedz
@michael93pl: Już Ci odpowiadam. :D

Sam zabieg trwał u mnie jakieś 15 minut. Przez zabiegiem zakładają Ci takie śmieszne metalowe coś na oczy, że i tak nie jesteś w stanie się ruszyć, potem znieczulenie i jedyne co musisz robić to patrzeć cały czas w jeden punkt.

Po zabiegu zakładają Ci opatrunek na oko, taką jakby soczewkę i zakładasz okulary przeciwsłoneczne (nawet w pochmurny dzień), dostajesz leki- maści i krople. Ktoś bliski odwozi Cię do domu, samego Cię nie powinni
  • Odpowiedz
  • 0
@elektroda_topliwa dzięki wielkie za odpowiedzi, narazie się tylko do tego przymierzam ale jak dobrze pójdzie to za pol roku zamierzam się gdzieś umówić :)

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć czy jest coś, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki?
  • Odpowiedz
@michael93pl: Nie ma za co. :)

Ja zwracałam uwagę na czystość i opinie o lekarzach, było to też miejsce znane, z renomą i już długo istniejące na rynku. Wizyty zawsze o czasie, panie ma recepcji mega ogarnięte. Z tego co wiem to do tej pory ta klinika istnieje i ma się całkiem dobrze. :)
  • Odpowiedz