Wpis z mikrobloga

Ze też jeszcze nie powstał poważny polski odłam chrześcijaństwa.


@Cointreau: jest coś takiego jak Kościół Polskokatolicki, ale ma tylko jakieś 20 000 wiernych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@BojWhucie: co boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi xD uczniowie Jezusa też wpadli na pomysł że płacenie podatków to kradzież ale Jezus ich ścisnął i postawił do pionu odrazu
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa: z podatkami jest taki problem, że gdyby byly dobrze spożytkowane to pewnie mało kto miałby z nimi problem

Co ja mam z podatków?
- brak chodnika na wiosce pod miastem wojewódzkim i dziurawa drogę
- brak komujikacji
-
  • Odpowiedz
@dzek:
-chodniki we wszystkich miastach i miasteckzach polski.
-komunikacja tramwajowa autobusowa i pociągowa.
-policja działąjąca
-realna opieka zdrowotna, z problemami ale jednak dzialajaca lecząca i ratująca
-przepisy dziueki którym nie żyjemy
  • Odpowiedz
tak sięczasem zastanawiam, jeśli podatek do wspólnego budżetu na wspólne cele to "kradzież", to jak taki podatnik potem idzie chodnikiem, jedzie drogą albo idzie do sądu to jest symetria i on okrada państwo?


@MateriaBarionowa: Płacę prawie 16 razy więcej podatku niż osoba zarabiająca najniższą krajową. Korzystam 16x więcej z chodników, dróg czy sądów? Czy moje dzieci miałyby dostęp do lepszej edukacji niż ci, którzy zarabiają najniższą? Jeśli pójdę do przychodni,
  • Odpowiedz
@dzek: czekaj, narzekasz jednocześnie że brakuje chodników i że za dużo nam zabierają?
czyli co, za darmo mają powstać? mamy ograniczony budżet więc na chodniki w kazdej wsi polski nie starczy. Chcesz chodniki to musisz chcieć większych podatków, prosta matematyka.
  • Odpowiedz