Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie do ludzi którzy już używają lub planują się budować i też się zastanawiają. Jak odprowadzać ścieki czy zwykle szambo? Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków? Jeśli oczyszczalnia to jaką najsensowniej wybrać. Cena/ koszta użytkowania/ koszta serwisu/ najmniejsza ilość czasu do poświęcenia przez użytkownika? #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #kiciochpyta #pytaniedoeksperta zdjęcie dla atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KRASZKI - Mirki pytanie do ludzi którzy już używają lub planują się budować i też się...

źródło: comment_1581522613VQOn2HPY8jobv8COm5Xjz3.jpg

Pobierz
  • 26
@KRASZKI: Najlepiej podpiąć się do kanalizacji, zresztą jeśli jest taka możliwość to musisz, później oczyszczalnia ale znów nie wszędzie się zgodzą a najwięcej uwagi potrzeba przy szambie. Stosujesz je gdy nie ma innej możliwości.
@KRASZKI zależy od warunków gruntowych i wodnych. Ja mam zwykłe ekoszambo z drenażem i nie narzekam na użytkowanie, wiem tez że nie truje środowiska. W moich warunkach się sprawdza, nie musiałem inwestować w jakiś lepsza oczyszczalnię.
@KRASZKI czyli zwykły zbiornik jednokomorowy z wiadrem z keramzytem i na drenazz wyjście. Ale musisz mieć wodę gruntową nie za płytko i przepuszczalny grunt.
@KRASZKI: Jeżeli masz kanalizację w ulicy to wyłącznie kanalizacja. Jeżeli masz małą działkę lub działkę w mieście to wtedy szambo. Jeżeli masz dużą działkę to możesz myśleć o przydomowej oczyszczalnie ścieków (ale musisz sprawdzić czy warunki gruntowe są odpowiednie).
@gobi12: Działka 1400m2 powinno wystarczyć dlatego zastanawiam się nad drenażem. Jak wcześniej pisałem nie będę miał tam opcji pociągnąć kanalizacji.
@KRASZKI: lepiej zastanów się nad biologiczną oczyszczalnią ścieków, w jej przypadku rozsączasz samą wodę. Przy ekologicznej oczyszczalni w drenażu zachodzą procesy gnilne i po kilku latach instalacja przestaje działać, bo się zapycha.
@KRASZKI: odprowadzenia ścieków nie wybierasz bo tak Ci się podoba tylko według możliwości. Masz kanalizę? Wepnij się do kanalizy. Masz wysoki poziom wód gruntowych i w dodatku teren gliniasty? Robisz szambo bezodpływowe. Masz grunt przesiąkliwy? Robisz oczyszczalnię przydomową.
@Sckb: jak pisałem wcześniej nie ma w tym miejscu możliwości pociągnięcia kanalizacji bo jej tam nie ma i gmina zaznacza że nie będą tam nigdy robić kanalizacji. A wręcz skłaniają inwestorów do zainwestowania w przydomową oczyszczalnie a nie w szambo. I dlatego moje pytanie dotyczy tylko tych opcji. A to ze w temacie jestem totalnie zielony i się dowiedziałem ze przydomowa oczyszczalnie to nie jeden typ tylko kilka rodzajów. To może
@KRASZKI: wybacz, nie doczytałem, że nie masz kanalizacji. Jaką tam glebę masz? Jak wysoko woda gruntowa? Wierz mi, czasami nie opłaca się robić oczyszczalni...
@KRASZKI: jak masz glinę to słabo, bo szersze sączki musisz robić i ogólnie więcej kamienia pójdzie no i dłuższe co przekłada się na koszt wykonania. Jak woda wysoko to też lipa, bo może się oczyszczona woda nie rozchodzić, mogą się zalewać sączki itp... Ja tak miałem u siebie. Szybka kalkulacja i wyszło, że taniej zrobić szambo i opłacać wywóz przez 10 lat.