Wpis z mikrobloga

Wiem, że były takie pytania i poradniki ale nie potrafię znaleźć tego wpisu co miał najwięcej plusów. Jaką maskę najlepiej kupić i jakie dodatkowe elementy ewentualnie do niej do ochrony przed wirusami, nie tylko tym co teraz. Daleko mi do jakiejś paniki bo w Europie na razie nic nie zapowiada żadne epidemii ale w domu na wszelki wypadek leżeć może. I prosiłbym bez smieszków typu cały kombinezon...
#zdrowie #2019ncov
#chiny
  • 9
@Nobody32: kup sobie ffp2 lub ffp3 i jakieś szczelniejsze okulary bhp. ffp3 raczej nigdzie nie kupisz w normalnej cenie ale fpp2 powinny większość wyłapać. W żadnej nie będziesz mieć 100% ochrony, wirus jest po prostu zbyt mały i przejdzie nawet przez te abekp3. Ochronę da jedynie pełne odizolowanie się.
@Nobody32: wszystko jednorazowe, maski FFP3 lub FFP2, ja jeszcze w piątek zdobyłem 20 masek ffp2 w cenie 2,10zł za sztukę na allegro i kolejne 50 za 2zł w lokalnej hurtowni. Okulary np gogle narciarskie, muszą dobrze przylegać do twarzy i być bez otworów wentylacyjny. Często kupując online nie piszą o tych otworach i ja już się tak nadziałem.
Dodatkowo:kombinezon z polipropylenu lub tańszy zamiennik, kombinezon z foli taki przeciwdeszczowy (ale pełny