Wpis z mikrobloga

Żyjemy w gorszych czasach niż żyli niewolnicy. Dawniej niewolnik za pracę dostawał dach nad głową, ubranie i jedzenie, a ponadto otrzymywał jeszcze 10% tego co wypracował. Gdy zachorował to pan go leczył, żeby znów był przydatny do pracy.
Dzisiaj?
Wielu ludzi tak jak ja zarabia 3k w Warszawie. Wynajem kawalerki = 2k, jedzenie = 1k i nie zostaje już na nic.
Nie stać mnie nawet na bilet ZTM i do pracy chodzę pieszo, mam godzinę drogi w 1 stronę. Wczoraj padał mocno deszcz i zamokły mi całe stopy, bo chodzę w chińskich trampkach za 30 zł.
Brawo PIS!
#przegryw #konfederacja #pis #lewactwo #bieda #ekonomia #warszawa #polska
  • 71
  • Odpowiedz
Ktos moze ciezko pracowac buc inteligentny a poprosty nie trafil z zawodem i teraz pracuje w zabce za 2,5 k. Albo ktos kto mial paotlogie w domu i teraz boi sie ludzi wiec zostaja mu same nisko platne zajecia. Oni tez sa potrzebni a Wy wynosicie sie nad nimi jakby byli gorsi.


@Wykopowiedz: No jasne, że są potrzebni, ale jeżeli zaczną wynajmować mieszkania za 2/3 pensji to też ich nazwiemy idiotami.
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: przeciez na wykopie 70% to gimbaza, ktora jeszcze utrzymuja rodzice. Wg nich dane dotyczace zarobkow w Polsce sa zafalszowane, bo przeciez w kazdej robocie zarabia sie 5k+ netto.
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: Wynajmujesz kawalerkę za 2k i chodzisz z buta 1h do pracy. No nie mam pytań xD
Może wynajmij coś poza miastem za połowę tej kwoty i dojeżdżaj, no ale po co myśleć jak można żalić się na swoja głupotę na wykopie xD
Do tego 1k na jedzenie? To chyba stołujesz się codziennie w restauracjach.
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: No to prawda. Jak nie zarabiasz tych kilku tysi, to w dużym mieście jest ciężko. Generalnie uważam, że pokolenia młodych (powiedzmy że nie generacja naszych dziadków, tylko tych młodszych) ma gorzej niż dziadkowie. Nie mam na myśli pradziatków, którzy przeżyli wojnę, tylko tych co się urodzili po niej. Uważam, że to pokolenie miało bardziej lajtowe życie. Pracowali w PRL po jakiś GS-ach, PGR-ach. Pół dnia się #!$%@?ąc, połowę tego co
  • Odpowiedz
Dawniej niewolnik za pracę dostawał dach nad głową,

Wynajem kawalerki = 2k


@Wykopowiedz: Tak było, każdy niewolnik dostała własną kawalerkę, wcale nie spali po 10 w jednej izbie.

Gdyby nie podatki to za bilet nie płaciłbyś 80zł, tylko jakieś 500zł

@D____d: Przecież OP-owi nie chodzi o to żeby nie było podatków tylko żeby były mniejsze/ inaczej rozłożone, gdyby praca nie była obciążona obecnymi 40% zarabiałby o wiele więcej.
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: OP z tego co pisze to jest uczciwie pracującym człowiekiem,chociaż wpis lekko koloryzowany to ukazuje #!$%@? światopogląd wyk0pków.Dla was (specjalnie z małej) to że każdy kto nie jest programist15k musi #!$%@?ć gruz,jezdzić autobusem lub na piechotę jak op i mieszkać jak pies w 3 pokojowym mieszkaniu z jakimiś obcymi.Obecna sytuację odbieracie jako standard i jeszcze klaszczecie uszami z zachwytu.Tak to jest właśnie ta wielka silna bolzga czyli mieszkanie w 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopowiedz: zaoszczędzoną godzinę która dotychczas spędzasz na spacery możesz wykorzystać na nadgodziny i będziesz miał na bilet :)
Albo kup se rower 6km to w sam raz na rower :)

Edit: najtańsze kawalerki za 200k kredyt 900pln i żyjesz jak król :D
  • Odpowiedz
  • 1
@D____d w UK autobusy miejskie są operowane przez prywatnych przewoźników i bilet miesięczny jakoś nigdzie nie kosztuje 500zł, nawet po przeliczeniu. A podatek drogowy masz wliczony w paliwo.
  • Odpowiedz
2k za kawalerkę dziś to już normalna cena. Podstawowy komfort powinien byc dla kazdego ale trzeba wyzbyc sie niewolniczego myslenia 'spij w piwnicy za 400zł, jedz czokoszoki a reszte odkladaj na mieszkanie'.


@vauecki: proszę podaj mi kraj gdzie mieszkania w najdroższej aglomeracji są tanie w stosunku do wypłaty. Op płaci 2k, a ktoś inny z 500 zł czynsu za takie samo mieszkanie po babci i on spbie może za 3k pracować
  • Odpowiedz
@Zuben: niemcy, holanda, belgia na własnej dupie sprawdzone- studio czyli po naszemu kawalerka do ogarniecia za 600 eurosów. Przy zarobkach najgorszego ciecia, robola albo wykładacza towaruza 1400euro żyjesz bez zastanowienia sie czy starczy Ci do konca miesiaca, ba, co jakis czas odpalisz nowy telefon w media markcie za gotówę. Przykład z Wawy to przykład pracy gdzie 3k netto nie dostaniesz w pierwszej lepszej robocie a patrzac na moich znajomków stwierdzam że
  • Odpowiedz
obczaj ten wpis i co ci luezie pisza. Wg ich durnych opinii jak malo zarabiasz w PL to jest to Twoja wina ;D


@Wykopowiedz: chcesz mieszkać w najdroższym mieście kraju to zarabiaj lepiej lub odziedzicz mieszkanie.
  • Odpowiedz