Wpis z mikrobloga

Z algorytmem to każdy głupi potrafi.


@VirusX: Da się, ale wtedy podczas układania sam dochodzisz do tych algorytmów, zapamiętujesz je i po N razach zaczynasz je stosować.

To kostkę Rubika układa się z instrukcją? Całe życie w błędzie...


@przeczki: Człowiek całe życie się uczy ;)
Instrukcja to zła nazwa, raczej "pomoce" jak zamienić np. 3 pola i tylko te trzy nie ruszając nic innego.
Nie, chyba że jesteś ultra geniuszem, albo masz niezwykłego farta


@TheBloody:
O dzięki, nie wiedziałem że jestem geniuszem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@VirusX
Da się. Kilka tygodni, wiele prób i rozpisywania na kartkach. Doszedłem praktycznie do standardowej metody.
Ja robiłem tak że np. masz pierwszą warstwę, psujesz róg, naprawiasz inaczej i patrzysz co weszło na krawędź drugiej warstwy.
@npwjsn:
Dokładnie tak było. Nie znając tej metody szukając algorytmu dochodzi się do niej. Z niewielkimi odchyleniami - rogi pierwszej warstwy oraz krawędzie drugiej wkładam prawie tym samym algorytmem, ale w odwrotnej kolejności ruchów.
I umiem rotację krawędzi na ostatniej warstwie bez psucia rogów.
@VirusX:
ps F2L, czyli metodą do której sam doszedłem da się zejść poniżej pół minuty
@VirusX: Erno Rubik doszedł do tego w miesiąc, co nie zmienia faktu, że samo układanie to nic, układaj na poziomie takim, by zajmować finały w zawodach.

Jeżeli ktoś myśli że kostka to same algorytmy, to się mocno myli, bo trzeba wiedzieć kiedy je zastosować, potrafić zaplanować krzyż, i szybko rozpoznawać sytuacje. Dochodzą XCrossy, pseudoslotting, pseudo-f2l, magie jak Edge Control, i różne takie. PB 5.59s here.
trzeba wiedzieć kiedy je zastosować, potrafić zaplanować krzyż, i szybko rozpoznawać sytuacje. Dochodzą XCrossy, pseudoslotting, pseudo-f2l, magie jak Edge Control, i różne takie


@HoshiYamazaki:
Zapomniałeś dodać najważniejszego: "palcówka".
Co z tego że wiem który algorytm zastosować, skoro wykonuję go kilka razy wolniej niż ty?
Przykładowo obrócenie dwóch rogów:
L'A'LA'L'U2LRUR'URU2R'
Wykonaj trzy razy dla testu (to aż 42 ruchy).
Początkujący robią to kilka minut, ja w 12 sekund, a ty pewnie z
@deryt: Powiedz mi czym jest ruch A tutaj, bo nie ogarniam tej notacji, ale obstawiam że pomyliłeś U z A.

Nie chce mi się tego próbować wykonać, dla przykładu permutacja T:
RUR'U'R'FR2U'R'U'RUR'F'

Dało mi to takie wyniki:

times (reset, import):

1.22, 1.47, 1.26, 1.65, 1.12, 1.21, 1.22, 1.18, 1.12, 1.36, 1.21, 1.16

session avg: 1.24 (σ = 0.10)


Jest to 14 ruchów, co daje mi prędkość średnią 11,2 ruchy na