Wpis z mikrobloga

#chili #papryczki #chilihead
Dzisiejsza akcja ratunkowa chyba zakończona sukcesem. Przesiałam 12 sadzonek do kubeczków. Z każdego jestem zadowolona oprócz 1 sadzonki - tej co pękła Łodyga i tyczyl się poprzedni wpis. Nie udało mi się jej naprostowac bo bałam się, że złamie ją.
W ramach poznawania świata roślin zutylizowałam najchudszego poseidona i zobaczyłam jakie ma korzenie (zdjęcie w komentarzu). A potem złamałam, żeby zobaczyć ile trzeba siły, aby coś się stało. To co na zdjęciu to mało. Było pełno naprawdę cienkich korzeni, które się urywały pod ciężarem ziemi gdy brałam ją do góry. Widziałam też to w innych sadzonka h gdy przesadzałam.
Pobierz
źródło: comment_1581371110pcK8CrQXyo3GNDJakfgGnY.jpg
  • 16
tej co pękła Łodyga i tyczyl się poprzedni wpis


@WhippingQueen: Nie przesadzaj, za tydzień tego pęknięcia nie będzie, nie takie rzeczy ze swoimi robiłem i robić będe, wszystko sie goi szybko. W tamtym sezonie kilka mi sie urwało zwyczajnie że korzeń i liścienie były oddzielnie, kleiłem taśmą i żyły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Było pełno naprawdę cienkich korzeni, które się urywały pod ciężarem ziemi gdy brałam ją
Z ciekawości... czemu tak "panikujesz" nad jedną rośliną?


@L3gion: Chyba każdy na początku panikuje, a pózniej sie okazuje że z tej paniki i braku cierpliwości najwięcej problemów i lepiej zostawić w spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja: przynajmniej dzisiaj porobilam coś, co mi wyszło. Bo poniedziałek w pracy dzisiaj był mocno przeciwko mnie >. > nawet po pracy głupie kubeczki skasowała mi kasjerka 2 razy zamiast 1 i musiałam czekać 10 minut na zwrot 3zl
@WhippingQueen: Ogarniaj, szkoda bez sensu kupować co sezon to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A powiedz mi! Kiedy Ty nawozisz swoje sadzonki?


@WhippingQueen: Przy trzeciej parze liści właściwych można zacząć z biohumusem. Tak na prawde nawozisz je cały czas, w każdej kupnej ziemi jest dawka nawozów wystarczająca na początku dla sadzonek, musisz sprawdzić na opakowaniu ile go tam jest i jakiego jak chcesz wiedzieć. Możesz im
Pobierz
źródło: comment_1581372308P6FSuy47D3Gncw7tHbDjPX.jpg