Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna się choć trochę i się wypowie na temat wynajmu stancji? Mieszkam w mieszkaniu, które jest koszmarem. Co chwilę się coś psuje, mieszkanie jest zrobione przez ludzi, którzy się nie znali.



W skrócie:
Czy rzeczywiście tak jest, że jak się coś psuje w mieszkaniu wynajmując pokój to ja płacę za naprawę? Przecież to jakaś paranoja, tutaj jest zepsute i źle zrobione wszystko

#mieszkanie #stancja #wynajem #studbaza #studia #pokoj #naprawa #januszebiznesu #pomocy #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pytanie
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@slepauliczka: nie, nie za wszystko Ty płacisz. Ale kiedys w tym aspekcie użyłam googli i tam są spoko opracowania (umocowane w przepisach kodeksu cywilnego) na temat tego za co płaci najemca, a za co wynajmujący. Poszukaj i powodzenia w walce
  • Odpowiedz
@slepauliczka: nie, to obowiązek który leży po stronie osoby wynajmującej mieszkanie chyba że to ty cos #!$%@? to wtedy ty płacisz. w takim przypadku jak ty opisałaś, gość powinien zapłacić za naprawę bo daje wam jakieś gówno którego sie nie da używać. za coś w końcu płacicie ten czynsz no nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eattrashdiefast: nie do końca. Jeśli naprawa kranu polega na wymianie uszczelki, to jest to jak najbardziej obowiązek najemcy. Tak samo wynajmujący może żądać wydania lokalu z odświeżonymi ścianami (czyli odmalowanymi), nawet jeśli z obiektywnego punktu widzenia ściany nie są brudne/ich kolor się nie zmienił.
  • Odpowiedz
@banjo: może żądać ale czy ma do tego prawo to już inna kwestia. tutaj opka ma problem z pralką która sie psuje cały czas, jeśli tak było od początku to koszty naprawy powinien pokryć właściciel bo dał im jakieś gówno.
  • Odpowiedz
  • 0
@banjo no ok, ale chodzi o to, że wszystko jest źle zrobione albo ze starych rzeczy. Pralka była w tragicznym stanie, stara (ma z 15 lat) doprowadziłam ja do stanu używalności, ale programator się zepsuł (starość), więc mam mu teraz kupić nową pralkę? Tak samo cieknący zlew. Gość od napraw powiedział, że to cały czas będzie ciekło, bo jest jakieś napięcie od wody, bo syfon jest założony zły. Ja mam płacić za
  • Odpowiedz
@slepauliczka: tu nie ma sie co zastanawiać, to jest wina właściciela że wam oddał takie #!$%@? mieszkanie do użytku, ja bym na twoim miejscu nie płaciła ani grosza tylko bym mu kazała naprawić albo zmieniła mieszkanie bo to ewidentnie jakiś sknera któremu szkoda hajsu żeby naprawić podstawowe rzeczy które wpływają na wasz komfort a leżą w jego obowiązkach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slepauliczka: o pralce nie napisałam. Obawiam się, że właściciel ci powie, że pralka nie jest koniecznym elementem wyposażenia i elo, a nie mam pojęcia jak się z tego wybronić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@slepauliczka: o, ja miałam raz zepsuty pięć CO. I ok, póki żył właściciel zmniejszył czynsz o stówkę (w końcu nie miałyśmy ciepłej wody prawie tydzień), przyniósł czajnik na prąd (bo piec był gazowy i trzeba było odłączyć gaz). Rok później podobna sytuacja, ale właściciel nie żył i okazało się, że nie było ZADNYCH SPRAEDZEN PIECA CO POL ROKU xD komina też nikt nie sprawdzał nigdy xD dziura w ścianie, robotnicy na
  • Odpowiedz