Wpis z mikrobloga

Chyba w końcu udało mi się ogarnąć jak w mapach Google stworzyć trasę dłuższą niż z 10 punktami (stronki, które niby automatycznie łączą trasy nie działają niestety). Trochę okrężną drogą, ale wygląda na to, że działa dobrze.

Wystarczy wyznaczyć sobie trasę w apce Locus (może też w innych, nie wiem), która nie ma ograniczenia do 10 punktów (nie wiem czy ma w ogóle jakiekolwiek), wyeksportować ją do pliku GPX i zaimportować do Google. Sam Google utworzy pełno jakichś punktów typu "skręć w lewo", ale można je usunąć zostawiając początkowy i końcowy.

Następnie można już tak zaimportowaną mapę eksportować znowu z poziom Google i importować do innej z wcześniej naniesionymi punktami z atrakcjami.

Całość wygląda tak na przykładzie mojej planowanej trasy po Bośni: https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=pl∣=177z4qfnikCgEAF4W8kN_pyeqCjddsc8M≪=43.81930420871155%2C17.58853590000001&z=8

Wołam @divoxroy bo szukałeś rozwiązania niedawno.
#podroze #podrozujzwykopem #mapy #turystyka
  • 9
@Krupier: o kurła , dzięki mirku, swoją drogą sztos plan podróży stworzyłeś. Ja chcę w ten sposób ogarną Chorwację na czerwiec. Ps. Jak ogarnąć to w takim sposób jak Ty z tymi wszystkimi fajnymi ikonkami miejsc? Jest gdzieś jakiś tutorial? Na mapach google mam chyba tylko chyba 3 bądź 4 ikonki do zaznaczania punktów i tyle typu serduszko gwiazdka etc
@Krupier: Ja swego czasu bardzo dużo męczyłem się aby znaleźć sposób by to rozwiązać.
Jedna kwestia - czy ustawiając więcej niż 10 punktów, jesteś w stanie włączyć nawigację samochodową po tej mapie - czy to tylko taka manualna nawigacja?
o kurła , dzięki mirku, swoją drogą sztos plan podróży stworzyłeś. Ja chcę w ten sposób ogarną Chorwację na czerwiec. Ps. Jak ogarnąć to w takim sposób jak Ty z tymi wszystkimi fajnymi ikonkami miejsc? Jest gdzieś jakiś tutorial? Na mapach google mam chyba tylko chyba 3 bądź 4 ikonki do zaznaczania punktów i tyle typu serduszko gwiazdka etc


@divoxroy: te wszystkie ikonki są z Gugla. Jak dodasz punkt to masz
Krupier - > o kurła , dzięki mirku, swoją drogą sztos plan podróży stworzyłeś. Ja chc...

źródło: comment_1581337591rc9eKtoPECERKW2JmqsIfw.jpg

Pobierz
Ja swego czasu bardzo dużo męczyłem się aby znaleźć sposób by to rozwiązać.

Jedna kwestia - czy ustawiając więcej niż 10 punktów, jesteś w stanie włączyć nawigację samochodową po tej mapie - czy to tylko taka manualna nawigacja?


@caribbean: ja też, a dziś mnie olśniło. :P Bo sensownych stron z wytyczaniem dłuższych tras z wieloma punktami chyba nie ma.

Nawigacji na tym w Google nie włączysz, to służy tylko do podglądu
@Krupier: właśnie tak mi się wydawało, że gdzieś to kiedyś widziałem, ale ostatnio na szybkości nie mogłem tego dostrzec. Dzięki ! A jak masz gdzieś swój plan na Chorwację to podeśłij, pomoże mi to znacznie w ułożeniu swojego :)
O co chodzi z sveti jurę? Że wąska droga na szyt i ledwo jedno auto się zmiesci? :)


@divoxroy: dokładnie. ( ͡ ͜ʖ ͡) Mijanie się na milimetry albo cofanie mając przepaść obok siebie dostarcza fajnych emocji. :P

Obczaj film np. w 39 minucie. ( ͡ ͜ʖ ͡) Powiem tak - być w Chorwacji i nie wjechać tam to jak w
Krupier - > O co chodzi z sveti jurę? Że wąska droga na szyt i ledwo jedno auto się z...