Wpis z mikrobloga

było CO2?


@Popo44: Podłączę się bo sam mam problem z glonami i zabijają mi rośliny. Czy zestaw JBL ma sens? Ja wiem, że można wszystko wykonać własnoręcznie ale jak pomyślę, że przyssawkę czy wąż będę brał po 2zł + 10zł przesyłki to może lepiej wziąć zestaw? Czy lepiej coś z innym dyfuzorem? W tym zestawie chyba nie ma zaworka przeciw zwrotnego, to duże ryzyko?
https://allegro.pl/oferta/jbl-proflora-bio80-eco-2-zestaw-do-nawozenia-co2-7563299847
  • Odpowiedz
@czlowiek_smiec: też przyłączam się do pytania, glony i krasnorosty zaczynają szaleć, część roślin wykąpałem w roztworze kwasku cytrynowego, ale coraz więcej pojawia się na mchach i trawce :(
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiek_smiec a mi się nawet bardziej podoba jak jest bardziej pusto - wtedy ten środek bardziej widać i korzeń jest lepiej wyeksponowany
Więc jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
  • Odpowiedz
  • 1
@puszkapandory nigdy nie stosowałem CO2 u siebie w akwarium, także nie wypowiem się, lałem tylko carbo w płynie ale zaprzestałem bo gupiki mi padały i stawały się krzywe.
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiek_smiec u mnie glony zostały zjedzone przez ślimaki które rozmnożyły się przeokropnie. Kiedy akwarium było już czyste z glonów wpuściłem ślimaki Heleny i one załatwiły nadwyżkę ślimaków
  • Odpowiedz