Wpis z mikrobloga

Mieszkam z żoną w nowym mieszkaniu od listopada. Początkowo na ścianach narożnikowych w mieszkaniu pojawiał się grzyb/pleśń. Zostało to zlikwidowane przez spółdzielnię mieszkaniową poprzez pomalowanie ścian/sufitów farba przeciwgrzybiczna/przeciwplesniowa. Żona w poprzednim mieszkaniu miała różne kwiaty w doniczkach - nigdy nie było z nimi problemu. W nowym mieszkaniu pojawia się w każdej doniczce coś takiego. Ktoś wie z czym to jest związane ? Dodam, że jestem alergikiem i po około miesiącu mieszkania w tym miejscu, problemy z alergią mocno u mnie się zwiększyły. #mieszkanie #dom #alergia #choroby #kwiaty #ogrodnictwo #ogrod #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_1581246382c4vrZtojuDv8apvxBgvYzT.jpg
  • 10
Ktoś wie z czym to jest związane ?


@lesniok: ... masz zimno i wilgotno -> pojawia się pleśń ¯\_(ツ)_/¯ ... wymień ziemię w tych kwiatkach, i podlewaj od dołu, to znaczy zanurzasz doniczkę w jakimś naczyniu z wodą max do 3/4 wysokości, czekasz jak kwiatek się napije i wstawiasz doniczkę na podstawkę lub w osłonkę... nigdy w zimie nie lejesz kwiatkom wody na powierzchnię, ziemia na górze musi być sucha -
@lesniok: Kup higrometr zobacz jaką masz w domu wilgotność, grzyby powstają wtedy kiedy jest ciepło i wilgotno. Miałem podobnie w remontowanym przez siebie domu. Po zmniejszeniu wilgotności do +/- 40% problem zniknął.
@KKK1337
@RobertKowalski
@Pereczepko
@Alezja
Pewnie wszyscy macie rację. Najbardziej zależy mi tutaj na zdrowiu domowników czyli żony i mojej. Wilgotność na początku mieliśmy na pewno sporą - kupiliśmy już suszarkę do ubran by nie suszyć ubrań w pokojach. W pokojach grzejemy normalnie i staramy się wietrzyć codziennie rano okolo 10minut. Mieszkamy w narożnikowym mieszkaniu w bloku i głównie na ścianach zewnętrznych pojawiał się grzyb. Tak jak zalecilismy kupię higrometr by sprawdzić wilgotność.
@lesniok: Też mi w jednego kwiatka wskoczyła pleśń. Wymieniłam ziemię i spryskalam lekko rozwodem wody z octem. Dla zmniejszenia wilgoci możesz kupić zestaw pochłaniaczy powietrza.