Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc w wyborze telefonu, co polecacie?
-Budżet do 3k (nowy, biorę go na firmę)
-dual sim (muszę mieć dwie karty w nim służbowa i prywatna)
-bardzo dobry aparat (to najważniejsze)
-tak aby się raczej nie zacinał, często jeżdżę na mapach+yanosik+muzyka+coś w tle zawsze jest odpalone
-bateria żeby wytrzymała min. 1 dzień bez większych problemów
-nfc - obowiązkowo
-wejście JACK
To czy ma notcha czy nie i cała reszta jest mi raczej obojętna :)
Z tego co mi się rzuciło w oczy, to telefony xiaomi, huawei p30 pro i samsung s10 ale sam nie wiem co lepsze a może coś innego?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #telefony #telefon #gsm #xiaomi #huawei #samsung #iphone #lg #oneplus
  • 19
@cysterna: nie miałem z nim bezpośredniej styczności, ale brak usług google dla mnie go dyskwalifikuje. I nie wiem jak z jego stabilnością skoro piszesz że często masz włączone 5 rzeczy jednocześnie, to jest dosyć istotne
@Oastry To że ci się obiło o uszy nie ma znaczenia nie wprowadzaj ludzi w błąd...

@cysterna P30 pro ma normalnie wszystkie usługi google i dostaje aktualizacje. Wydajność jest na bardzo wysokim poziomie nie ma szans że ci ledwie kilka aplikacji w tle nie będzie działało. Iphone 11 jest poza twoim budżetem więc nie wiem po co ktoś go proponuje... Ip11 z oficjalnego źródła to wydatek 3500zł. Z kolei p30 pro masz
@tuzq: na tego IP mógłbym sobie pozwolić, bo ze sklepu w którym kupię zrobia bo mi go za 3100 około, więc nie jest źle, ale nie wiem czy jest sens dopłacać te 700/800zł do niego?
A też zastanawiam sie, bo mam Mi 9T i czy aby na pewno mi jest potrzebny lepszy telefon :D
@cysterna Heh przecież mi9t to świeżak po co go brałeś skoro już rozważasz zmianę? Poza jakością zdjęć w nocy nie odczujesz pewnie żadnej różnicy :) Zdjęcia w dzień z każdego flagowca są na takim poziomie że ciężko znaleźć różnice. Bateria, jack, wydajność wszystko masz w mi9t
@cysterna Do tego ja jakbym wziął ip11 z wielkim notchem i ips po przesiadce z amoleda bez notcha w mi9t to by mi oczy krwawiły podczas patrzenia w wyświetlacz :)
@tuzq: Przepraszam mi9 bez T :) Ja często zmieniałem telefony, biorąc pod uwagę to, że miałem kiedys p20 pro to wg. mnie robił lepsze zdjęcia niż obecny mi9 dlatego się zastanawiam czy warto kupić tego p30 pro :)
mi osobiście notch nie przeszkadza :)
@cysterna: według mnie tak, stabilny, bardzo dobry aparat, tak samo ekran, dobry czas na baterii, sam używam 11 pro ale miałem pare dni temu 11 w rękach i byłem zaskoczony jak niewielkie są różnice pomiędzy nimi. Szczerze polecam
@Oastry: ale w zasadzie wg. Ciebie tak bo? Przecież p30 pro też jest stabilny, ma super aparat, dobry zcas pracy na baterii i wszystko inne, czymkolwiek iphone odbiega od niego że jest wart tych 800?
@cysterna: procesorem odbiega, bo ma jeden z najmocniejszych a poza tym to system, aktualizacje z nowymi rzeczami i wsparcie przez kilka lat, większe bezpieczeństwo i dłuższy czas będzie dobrze działał - co nawet jak nie planujesz go używać przez lata to przełoży się na wyższą cenę odsprzedaży, bo mniej traci na wartości.