Wpis z mikrobloga

odkryłam, że jest coś takiego jak odruch Łazarza, jestem zafascynowana tematem. tak jakby ktoś konając chciał przygarnąć śmierć do serca. i smutno oczywiście patrząc na tego chłopca.
M.....a - odkryłam, że jest coś takiego jak odruch Łazarza, jestem zafascynowana tema...
  • 23
  • Odpowiedz
@MK-Ultra: Nie rozumiem czemu miałbym przykrywać nieszczęścia kolorową kołderką, udawać że ich nie ma i na nie nie patrzec, właśnie lubie na nie patrzeć bo w razie gdyby mi sie przytrafiło będe wiedział jak moje ciało będzie reagowało i co sie ze mną dzieje
  • Odpowiedz
@MK-Ultra: ludzie wykorzystują takie rzeczy do ciągłego hodowania ludzi, u których stwierdzono śmierć mózgu. Nie polecam, można poczytać o pokazanej w filmiku Terri Schiavo, która rodzice kilkanaście lat trzymali przy życiu. Po jej śmierci stwierdzono, że prawie nie miała mózgu.
Podobnie było z Eluaną Englaro we Włoszech, której ludzie miłosierni nie chcieli odłączyć, chociaż ojciec naciskał na to 10 lat. Była trochę afera wtedy.

S.....r - @MK-Ultra: ludzie wykorzystują takie rzeczy do ciągłego hodowania ludzi, u ...
  • Odpowiedz
@MK-Ultra Odruch Łazarza to odruch bezwarunkowy taki jak np. odruch kolanowy, kiedy uderzysz młoteczkiem pod rzepka to kolano samo się wyprostuje.
Odruch Łazarza to reakcja ruchowa, pojawiająca się u osób które mają stwierdzone np śmierć mózg, ale przy zachowanej czynności rdzenia kręgowego. Nie mylić z syndromem Łazarza gdzie występuje przywrócenie krążenia po jego wcześniejszym zatrzymaniu.
Na filmie widzimy zgięcie w stawach łokciowych, jak to odpisałaś przygarnięcie śmierci do serca. Są też inne
  • Odpowiedz