Wpis z mikrobloga

Czołem mirasy.

Mam TV Samsunga z wyjściem Toslink i słuchawkowym na którym oglądam filmy z Netflixa i HBO GO. TV ma też na jednym HDMI napisane ARC.
Mam też obok rozstawione Stereo Sony które ma wyłącznie wejście AUX przez minijack.

I teraz: jak podłącze do stereo smartfon przez kabel to gra naprawdę fajnie, bardzo zadowalająco na moje potrzeby.
Jak to samo stereo podłączę do laptopa to również gra bardzo dobrze.
Jak stereo podłączę do TV przez wyjście słuchawkowe to jest lipa. Brak jakichkolwiek niskich tonów, średnie przytłumione. Ogólnie słabo. Zauważyłem też że jak podłączę do TV przez wyjście słuchawkowe to TV wyłącza wszelkie polepszacze dźwięku - w opcjach resetowany jest korektor i nie da się go zmieniać, wyłączane są systemy poprawiające dźwięk. NIgdy nie podłączałem do niego nic przez Toslink więc nie wiem czy wtedy też wszystko ginie.

Co zrobić żeby trochę poprawić dźwięk? Nie chcę wydawać kupy hajsu (limit ustawiłem sobie na 600PLN ale jak wystarczy jakieś chińskie cudo za 40 to nie pogardzę), nie jestem audiofilem, boli mnie że sprzęt ma potencjał którego nie mogę wykorzystać przy oglądaniu filmów.

Jakiś wzmacniacz słuchawkowy? DAC? Jakieś inne cudo?

Jakby miało opcję rozbudowanie o subwoofer aktywny (by mieć zestaw 2.1 do filmów) to by było jeszcze lepiej.

#audio #kinodomowe
  • 12
NIgdy nie podłączałem do niego nic przez Toslink więc nie wiem czy wtedy też wszystko ginie.


@Mithrindil: Jak podpinasz coś do gniazda toslink to TV nawet nie wie, że tam coś wsadziłeś, bo nie daje to zadnej informacji zwrotnej do TV (no chyba że jakieś cudaczne gniazdo z microswitchem założyli) Zwykle wyjście przez toslink tylko w menu TV się ustawia, co by na raz głośniki wbudowane w TV nie grały. No
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@horizontal_vertical: słychać wszystko ale jakość jest taka sobie. Jak podlacze do telefonu albo do laptopa to różnica jest kolosalna.

@wypokowy_expert: no właśnie też się zdziwiłem, wszystkie opcje w TV robią się nieaktywne. Muszę sprawdzić ten Toslink. TV ma opcję wyboru sygnału cyfrowego: PCM, Dolby Digital, DTS:Neo 2:5 (2 ostatnie tylko wtedy jak dostępne).

Tutaj z odłączonym stereo:
Mithrindil - @horizontalvertical: słychać wszystko ale jakość jest taka sobie. Jak po...

źródło: comment_1581105626JOfgPG2QkSTf67dMbVMZzx.jpg

Pobierz
słychać wszystko ale jakość jest taka sobie. Jak podlacze do telefonu albo do laptopa to różnica jest kolosalna.


@Mithrindil: No no, ja rozumiem, że jak podłączysz telefon do stereo to działa dobrze. Ale chodziło mi o to, jaki jest efekt jak podłączysz słuchawki do telewizora? Czy też dźwięk na słuchawkach jest słaby?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@horizontal_vertical: źle się wyraziłem. Miałem na myśli że jak słuchawki podlacze do TV to słychać ok, dźwięk jest czysty ale mało dynamiczny. Jak te same słuchawki podlacze to telefonu czy laptopa to dźwięk jest znacznie lepszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawel_a23: @horizontal_vertical: @wypokowy_expert: dzięki za pomoc

Ogólnie to kupiłem prosty DAC, podłączyłem wyjście optyczne z TV do DAC i analogowe z DAC do Sony i co się okazało:
1. Dźwięk jest nieco lepszy niż na wyjściu słuchawkowym TV
2. Korektor w TV niby jest dostępny ale wpływa tylko na głośniki z telewizora, wyjście cyfrowe nie podlega korekcji. Nawet głośności nie da się regulować z poziomu TV
3. Gra OK