Wpis z mikrobloga

#afera #youtube #antyszczepionkowcy #koronawirus #chiny #polska #jerzyzieba

Poprosiłem:

Proszę bardzo. Wymień jedno zagrożenie. Jedno. Tylko najpierw sprawdź o czym dokładnie mówił, a nie powielaj debilizmów ludzi, którzy mają interesy w uwalaniu Zięby. Proszę daj jedną rzecz.


Efekt na zdjęciu. Już pomijając rozpisywanie się o tym, że jedynie co gościu potrafił zrobić to wrzucić materiał faktu... FAKTU!

Tak się dajecie manipulować. Gdy przychodzi co do czego, nikt nie potrafi sformułować konkretnego zarzutu. Powiela się ogólne i zmanipulowane zarzuty osób, które mają interesy w uwalaniu Zięby oraz mediów, a nie ma się pojęcia o czym się mówi. Reszta bezrefleksyjnie łyka.

Kto następny podejmie wyzwanie?
źródło: comment_1581098034YUkBRivdL2AHK6nadU1J0N.jpg
  • 58
@Renard15: Prosiłem o to, aby "najpierw sprawdź o czym dokładnie mówił, a nie powielać debilizmów".

Właśnie powieliłeś debilizm. Odpisując, proszę, napisz mi, jak się czujesz z przekazywaniem dalej kłamstwa?

Ale odpowiem. Poniżej w filmie sprawdzono to o czym mówił Zięba (jak widzisz, nic się nie stało), czyli

Czytelnicy pytający o wlewy z wody utlenionej, przywołują np. wideoblog, w którym Pan Jerzy Zięba przygotowuje roztwór infuzyjny z perhydrolu. (https://youtu.be/Rua13zONQNA). My wcześniej
@Manah:

Wystarczy przeczytać dowolny opis produktu na stronie ukryte terapie albo przysłuchać się w jaki sposób Zięba prowadzi argumentację w swoich filmikach. W każdym zdaniu są bajty na Januszy 50+.


Konkretny zarzut proszę.
@DanteTooMayCry:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zi%C4%99ba

Nanosrebro
Zięba zapewnia o leczniczych właściwościach tak zwanego nanosrebra (zawiesiny srebra koloidalnego)[31][61]. Badania wykazują, że preparaty te są szkodliwe, ponieważ powodują srebrzycę (argyrię)po wielu latach stosowania. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zakazała sprzedaży preparatów spożywczych i leczniczych zwierających zawiesinę srebra koloidalnego[66]. Praca Silver products for medical indications: risk-benefit assessment („Produkty ze srebra dla celów leczniczych: ocena ryzyka i korzyści”) we wnioskach zawiera: We emphasize the lack of established
źródło: comment_1581099503DPWGQBEezeUji4HXJYvEEY.jpg
@DanteTooMayCry: Akurat mogę coś dodać... @Manah napisał coś do czego powinieneś się zastosować. Tu nie chodzi o "nieumiejętność formuowania zarzutów. Tu chodzi o zasady erystyki. A jak nie wiesz czym jest... cóż. ¯\_(ツ)_/¯
@Renard15: Drugi raz nie sprawdzasz tego o czym konkretnie mówi, tylko powielasz to co usłyszałeś i nawet wklejasz teksty osób trzecich. Nie będę za każdym razem prosił o to samo. Jeśli chcesz, żebym odpisał zastosuj się to wytycznej:

najpierw sprawdź o czym dokładnie mówił


I sformułuj zarzut w oparciu o wypowiedzi Zięby.
@Mojs:

Akurat mogę coś dodać... @Manah napisał coś do czego powinieneś się zastosować. Tu nie chodzi o "nieumiejętność formuowania zarzutów. Tu chodzi o zasady erystyki. A jak nie wiesz czym jest... cóż. ¯_(ツ)_/¯


Manah zrobił dokładnie to co napisałem - nie potrafił sformułować zarzutu i uciekł (jego mniemaniu) w sprytny sposób. "Cały internet" zarzuca różne rzeczy Ziębie. Utworzyłem temat, w którym każdy może napisać sam zarzut - w oparciu o sprawdzenie
@DanteTooMayCry: Ja powiem tak... Wit. C pomaga. Ale nie leczy. Tak, przy przeziębieniu można wziąć więcej, oczyścić organizm z lekka... ale rak? Leczenie nawet rozcieńczonym perhydrolem (który jest skażany tak jak kiedyś skażali denaturat aby go nie pili)... ¯\_(ツ)_/¯ #!$%@? w to. Czekam na gównoburzę, bo w sumie od jakiegoś czasu żadnej ciekawej afery nie było.
@Renard15:

Jesteś kolejną osobą, która nie potrafi sformułować zarzutu i również stosujesz ucieczkę. W tym wypadku ciągniesz za słówka. To samo zrobił mlyn-wodny odpowiadając komu w temacie obok, więc zacytuje sam siebie stamtąd:

Jak już nie ma się do czego doczepić to pozostaje tylko nazewnictwo potoczne. To tak jakbyś miał problem z tym, że mówi się na buty typu adidas, adidasy


@DanteTooMayCry:

W tym wypadku ciągniesz za słówka.

nie ciągne za słówka. nazywamy to definicją chemiczną.

i mówie że pan zięba nie ma zielonego pojęcia o tym co mówi albo kłamie świadomie, ale raczej to pierwsze
pozatym gdzie napisałem że formułuje zarzut przeciwko panu Jerzemu? chyba że cała chemia jest przeciwko niemu ale to miej pretensje do jej twórców nie do mnie za takie ustalenie tego stanu rzeczy
@Renard15: Perhydrol – ok. 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie.
Jeśli nazwę perhydrolem wodę utlenioną (czyli roztwór 3%) to będzie kłamstwo. Więc w sumie @DanteTooMayCry... ty przywalasz się bez podania dokładnego zarzutu bo zarzut "ciągniesz za słówka" nie możesz użyć w tym wypadku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale dobra... bawcie się, zostawiłem parę taktycznych komentarzy.
prosze, dowód na to że jest jak wół perhydrol a nie roztwór wody utlenionej
(a teraz @DanteTooMayCry: będzie przywalał sie do obrazka kompletnie ignorując to co napisałem i pisząc "brak dowodów, haha 3:0" albo "to nie jest prawdziwy obrazek mimo że są dowody na to że tak było na filmie")
albo powie "pan zięba mówił o roztworze perhydrolu" - czyli z automatu przestaje być perhydrolem bo jest rozcieńczony
źródło: comment_1581100444iVRwcs5600WnJEKiGZHPci.jpg
@Renard15: #!$%@? (°° a tak się fajnie zapowiadało... Musiałeś popsuć? Sam miałem screena z tego przygotowanego, ale czekałem na więcej.
Nie no... może odpisze jeszcze, pewnie mamełe zawołała na kolacje albo poszedł się myć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DanteTooMayCry: Człowieku żenujący, gość bredzi. Jeśli masz skonstruować jeden zarzut to jest nim cała osoba Zieby. Nie wiem co masz w tym móżdżku, może szczepień nie dostales¯\_(ツ)_/¯, ale patrząc zarówno na jego argumenty (fragmenty wiadomości od bezimiennych doktorów - chyba politologii, choć i oni głupi nie są), teorie spiskowe, negowanie medycyny będąc jaśnie oświeconym, wątpliwym zresztą inżynierem to nie wyobrażam sobie jak można go brać poważnie. Gdyby jeszcze nie reklamował swoich
@Mojs: Ale ja nie mówię nic o leczeniu. To zupełnie inna kwestia czy leczy czy nie leczy. Internet grzmi - "Jerzy Zięba szkodzi. Jego recepty są zagrożeniem."

Więc pytam co jest zagrożeniem.

@Renard15:

Czyli nanosrebro już porzuciłeś tak?

To najpierw w kwestii formalnej. Znowu nie formułujesz konkretnego zarzutu to raz. Dwa nie umiesz słuchać, bo Zięba w żadnym miejscu nie nazywa kamertonu wykałaczką. Cytuje:

"Wziąć zwykłą wykałaczkę, widelec (ton wymieniania),
@silvaa76: Nie chce wchodzić w offtopowe dyskusje znowu. Więc na poniższym kończę ten wątek.

Na takiej samej zasadzie jak nawet picie wody może wywołać niepożądane efekty.
Nie roztrząsam w tym temacie kwestii czy to działa leczniczo czy nie. Czy są przesłanki do korzystania czy nie. Czy jego zachowania są moralne czy nie. W tym wątku odnoszę się wyłącznie do tego czy "jego' metody są zagrożeniem dla zdrowia i życia - bo
@DanteTooMayCry: Jeżeli podajesz jakieś badanie to proszę o link do niego, a po drugie bez sensu porównanie do wody, którą spożywać musimy, a po trzecie Lek musi mieć wysoki indeks terapeutyczny by mógł być stosowany, jeżeli H202 nie ma żadnych działań niszczących wirusy to znaczy, że w tym przypadku jest zwykłą trucizną, ponieważ nie posiada żadnych działań pożądanych, a jest możliwość zatorów i w efekcie śmierci.
@silvaa76: Naprawdę wykazałem się ogromną dozą cierpliwości. Pisałem, że będę offtopowo kasował, a jednak pozostawiłem to odejście od wątku. Nie zamierzam po kilkadziesiąt razy pisać tego samego, więc to ostatnia odpowiedzieć offtopowa:

Toć w swoim opisie piszą: "Według autorów tego filmu dożylna iniekcja H202 nie wiąże się z żadnymi pozytywnymi efektami fizjologicznymi"


Możecie wreszcie zapamiętać, że:

Nie roztrząsam w tym temacie kwestii czy to działa leczniczo czy nie. Czy są przesłanki