Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Nigdy nie lubiłem zup krem. Zawsze jak je jadłem to smakowało jak zmielone resztki warzyw o ohydnym smaku. Do momentu aż ich sam nie zacząłem robić (ʘʘ)

To jest krem z pomidorów. Duża ilość cebuli oraz czosnku. Wywar drobiowy na skrzydełkach z kurczaka z dodatkiem marchewki oraz korzenia pietruszki.

Składniki:
2 puszki krojonych pomidorów
5-6 średnich cebul
1 główka czosnku
1 łyżka stołowa cukru
2 - 3 łyżki stołowe octu. Ja dałem Jabłkowy bo taki miałem.

Pierw delikatnie szklimy na oleju cebulkę z czosnkiem. Dodajemy pomidory i gotujemy przez ok 5-8 minut. Później dolewamy wywar. Ja dałem ok 800ml. Gotujemy aż cebulka b ędzie miękka. Wszystko dokładnie należy zblendować. Pieprz sól do smaku.

#gotujzwykopem #gotowanie
Baczy - Nigdy nie lubiłem zup krem. Zawsze jak je jadłem to smakowało jak zmielone re...

źródło: comment_1581078740uK6u3dIpIe3gHyPGWa9mwC.jpg

Pobierz
  • 5
@Baczy: chciałbym spróbować Twojego przepisu ale klasycznie gubię się w skrótach myślowych - pojawia się w Twoim przepisie wywar "drobiowy na skrzydełkach z kurczaka z dodatkiem marchewki oraz korzenia pietruszki" - czy to oznacza że biorę skrzydełko z kurczaka (1 szt.?), marchewkę i pietruszkę (po 1 szt.?), zalewam 800ml wody i gotuję (jak długo?). Resztę myślę że już ogarnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)