Wpis z mikrobloga

#bitskins #scam #skiny #csgo
Dzień dobry.
Pewnego dnia postanowiłem sprzedać skiny na bitskins.com i prawdopodobnie zostałem oscamowany wszystko przebiegało normalnie, nic nie wzbudziło moich wątpliwości . Skiny po wymianie nie doszły na konto nie ma ich nigdzie nawet w historii wymian na bitskins.com. Napisałem do suportu odpisali mi ze to nie ich bot ma moje skiny . Wszystko nagrałem link (https://www.youtube.com/watch?v=ly7aiNXmII0&feature=youtu.be). Może ktoś z was miał taką sytuacje wie jak taką sprawę rozwiązać i czy jest szansa na odzyskanie skinów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam cieplutko .
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@norbert-gierak: no i to jest prawdopodobny winowajca. Wycofaj klucz (no teraz to już szczególnie jak go wszystkim pokazałeś xD)
Na przyszłość unikaj podejrzanych rozszerzeń do przeglądarki i nie loguj się do żadnych stron jeśli nie masz pewności czy wykorzystuje bezpieczne logowanie (okienko na stronie udające steama).
Skinów na 99% nie odzyskasz, ale nie zaszkodzi spróbować napisać do supportu Steama.
  • Odpowiedz
@norbert-gierak: Niestety wątpię że cokolwiek odzyskasz, miałeś ID64 podane do bota, jest to numer którego nie można zmienić jest nadany przez steam, wystarczyło to sprawdzić i byłoby git. Tak naprawdę to powinni uczyć sprawdzania tego właśnie ID jeżeli jest identyczne jak podane na stronie to nie ma szans że to scam ¯\_(ツ)_/¯
Jedyne na co teraz możesz liczyć to ban na to konto żeby koleś nie mógł wypłacić skinów.
  • Odpowiedz
@botaz: Ten scam działa trochę inaczej. Wysyłasz wymianę do prawdziwego bota, scammer w międzyczasie sprawdza czy masz jakieś wysłane oferty (dzięki temu kluczowi) i odsyła identyczną ofertę ale już z podstawionym botem, a poprzednią anuluje. Jak się przyjrzysz w aplikacji na telefonie komu wysyłasz to zauważysz, że to nie jest prawdziwy bot.
  • Odpowiedz
@only: wiem jak to działa. Wystarczy sprawdzić ID64, na stronie bitskins przy wymianie jest podane ID64, data dołączenia bota na steam, klucz transakcji i chyba coś jeszcze, ale ID64 nie można w żaden sposób zmienić i wystarczy to sprawdzić ( )
  • Odpowiedz
@botaz: no tak, ale musisz to sprawdzić dwa razy, w przeglądarce i w telefonie. Jak już się upewniłeś w przeglądarce, że wszystko jest okej to potem klikasz na pałę "potwierdź" w telefonie. A tak przynajmniej musi robić większość ludzi, inaczej by tych scammerów nie było ;D
  • Odpowiedz