Wpis z mikrobloga

Czy palenie epapierosów jest zdrowe? Jak piszą nawet promotorzy tego typu aktywności - nie.
Czytałem już o tym co jest w liquidzie i dlaczego pewne aromaty są mniej przyjazne dla człowieka od innych, ale wciąż mam kilka pytań.

Vaper nie jest dla mnie, tylko dla osoby starszej, która chce oduczyć się palenia, czy chce palić dalej, ale bardziej przyjaźnie (?). W sumie to teraz wypala około 10 sztuk "light" praktycznie bez zaciągania się.

Podczas poszukiwania tego typu urządzenia wybór padł na joyetech exceed d19 ze względu na cenę i dobre oceny użytkowników. Niepokoi mnie jednak materiały z jakich to jest zrobione. Próżno szukać informacji na temat tego, czy plastik użyty do produkcji tego ustrojstwa ma atest do kontaktu z żywnością czy pracy przy wysokiej temperaturze, a nie ukrywam, że gdyby takowy był przy epapierosie droższym to na pewno zostałby wybrany za miast tego exceeda.
Są takowe z atestami lub chociaż naklejką BPA free? Absolutnie nie byłem w stanie znaleźć chociaż wzmianki na ten temat w sklepach sprzedających "vapery". Z doświadczenia jednak wiem, że jeśli producent takowy ma (jest to też kosztowne) to chwali się tym już na pudełku...

Druga sprawa to sama grzałka, czytając o żywotności i na temat tego czy wybrać 0,5 czy 1,2 (w kontekście exceed) trafiłem na posty osób, które sugerują nawinąć sobie "druta" samemu, bo tak taniej. Jeśli mowa o drucie z marketu budowlanego to mam wątpliwości czy chciałbym wdychać go gdy jest rozgrzany do czerwoności. I idąc tym tokiem rozumowania ma się rozumieć, że w grzałce ze "sklepu" za 10 zł też mamy takiego druta tylko jesteśmy kasowani za brak konieczności konstruowania grzałki samemu?

W związku z powyższym mam poważne wątpliwości czy proponowanie tej osobie zastępstwa w postaci epapierosa nie jest czasem moim błędem...

#epapierosy #epap #vapenation #vape #papierosy #palenie
  • 12
@diarrhoea: Jakbyś przeczytał to co napisałem to pewnie zrozumiałbyś, że nie twierdzę, że jest zdrowe, niezdrowe czy zdrowsze od zwykłych papierosów. Tak samo jak nie interesuje mnie zbytnio to co myślą na ten temat promotorzy jak i przeciwnicy elektronicznego dymku. Zresztą Ci pierwsi sami nie kryją się z tym, że nie jest to zbytnio przyjazne dla człowieka, ale jednocześnie zdrowsze od papierosów analogowych.

Moje pytanie tyczy się o coś, na temat
@Waspin: Ale takie butelki mogą być przeznaczone do kontaktu z daną substancją i żywnością. HDPE czy PE to jest różnica. W przypadku epapierosów na stronach sklepów nie ma żadnej informacji z czego to jest zrobione.
To też pewien pomysł na biznes w sumie hehe, ludzie teraz chcą być "zdrowi", można zainwestować w certyfikowaną fajkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czikitko: no masz certyfikat na kontakt z żywnością a nie na mieszaninę glikolu, gliceryny i kwasów z aromatów. Mogę Ci pokazać zdjęcie butelki świeżej vs 3-letniej ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Waspin: Tak samo jest w przypadku różnego rodzaju domowych mazideł. Najczęściej używa się po prostu szklanych pojemników aby jak najmniej reagowały, ale wciąż temat mojego gównowpisu dotyczył samych epapierosów jako urządzenia (ustnik, "baniak", grzałka) i materiałów z jakich jest zrobiony. Przecież picie wody czy mleka z plastikowej butelki też nie jest najrozsądniejsze. Kiedyś były szklane na oranżadę na kaucje...

Po za tym od biedy są plastiki przystosowane też do DMSO i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czikitko: jak używałem 50ml dziennie, to szklane były bardzo modne z pipetami do dripperów. Niestety jest to ekstremalnie niewygodne w użyciu w porównaniu ze ściskaną butelką PET