Wpis z mikrobloga

Dzisiaj 438 rocznica zakończenie oblężenie Pskowa przez wojska Rzeczpospolitej pod dowództwem króla Stefana Batorego. Z tej okazji zapraszam do lektury artykułu - "Wojna polsko-rosyjska 1577-1582, czyli trumf Stefana Batorego".

Dnia 26 sierpnia 1582 r. oczom Stefana Batorego, drugiego króla elekcyjnego Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ukazały się potężne mury miasta Pskowa, które przyszło mu oblegać przez pięć kolejnych miesięcy. Już kilka dni po przybyciu wojsk polsko-litewskich twierdza pskowska zacznie być nieustannie szarpana ogniem artylerii, a mimo to jej załoga zdoła przeciwstawić się jednej z największych armii kiedykolwiek zebranych przez Rzeczpospolitą...

Link do znaleziska - Wojna polsko-rosyjska 1577-1582, czyli trumf Stefana Batorego

Zachęcam do wykopania!
Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #wojskopolskie #wojna #dyplomacja #militaria #rosja #polska
sropo - Dzisiaj 438 rocznica zakończenie oblężenie Pskowa przez wojska Rzeczpospolite...

źródło: comment_1580984086HJaAZlq12xvmRPXt2yvl4N.jpg

Pobierz
  • 85