Wpis z mikrobloga

nie zauważyłem takich problemów


@RolnikSamWdolinie: a jak dużo zmieniałeś w plasmie?

Plasma ma to do siebie, że czym więcej pozmieniasz tym jest gorzej. I tam jakiejś tragedii to w sumie nie ma ale na xfce potrafię miesiącami nie wyłączać komputera i jest stabilnie a plasma potrafi np wysypać plasmashell raz na dwa tygodnie albo w ogóle posypać cały pulpit. Takie średnie to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: akonadi (i całą jego świtę) zostawiłeś czy poszła won?

z resztą KDE chyba jest częściej aktualizowane, (contez może wpływać na stabilność) XFCE jest jak Slackware - wychodzi kiedy jest gotowe, nie wcześniej, nie później
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: nie jest - to zależy od instalacji KDE. u mnie akonadi nie było od pierwszej instalacji. wystarczy zwracać uwagę na to jakie opcje są do wyboru w czasie instalacji właśnie.

choć rozumem że mogą być distro instalujące "wszystko" domyślnie. wtedy należy wybrać inne distro ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

każde środowisko ma jakieś problemy. gnome, KDE, Windows I OSX również
@secret_passenger: Jasne, że każde środowisko ma jakieś problemy ale tylko w kde trafiam na jawne bugi i kiepską stabilność. Chyba, że to nie są bugi? Powiedz mi np w jaki sposób konfiguruje się skrypty kwin? Z jakiegoś powodu żaden ze skryptów/wtyczek do kwin nie ma u mnie w ogóle opcji modyfikacji mimo, że internet jak i opis wtyczek twierdzi, że taka opcja powinna być zapewniona.

Może kiepska stabilność wynika z podmiany
@Kryspin013: nie wiem co mam napisać, bo KDE używam jakoś od dekady i nigdy nie miałem większych problemów ze stabilnością. używam wersji *buntu (Kubuntu dokładnie) ale trzymam się często LTS-a + backporty, więc moja instalacja jest dość stabilna (choć mam zawsze jedną instalację z najnowszym softem).

co do skryptów KWin - nie pamiętam bym tam coś zmieniał, więc nie wiem jakie tam są / nie ma problemów. KDE używam na 2