Wpis z mikrobloga

@Probz: Liberalizm i konserwatyzm to spójne ideologie, przynajmniej te klasyczne. Burke szanował Smitha za swoją nową koncepcje i na odwrót. Żeby nie było, że nie da się być tym i tym na raz to wspomnę, iż ucieleśnieniem rządów konserwatywnych liberałów była Thatcher.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francopolo: myślę, że tutaj dużo robi kwestia granic wolności. Powiedzmy konserwatywny liberal zgodzi się na narkotyki ale nie zgodzi się na wolny dostęp do aborcji (uznając dziecko od poczęcia usunięcie ciąży będzie działaniem przeciw jednostce). Dodatkowo Koliber może oprzeć prawo na pewnych zasadach typu "są tylko dwie płcie". Nie widzę tu sprzeczności.
@cyanoone: Wychodzisz z błędnego założenia że jest taki twór jak liberalny konserwatyzm, polecam sprawdzić przesłanki takiego połączenia i szybko wydedukujesz że takie coś istnieć w dyskusji publicznej nie może ;]
liberalizm nie może z definicji być konserwatywny,


@francopolo: Kto tak stwierdził? Podałem Ci dwa przykłady, z czego jeden to stosunek głównych myślicieli co do ich idei, ale to jak rozumiem za mało. Możesz jakoś udowodnić swoją tezę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francopolo: ile ludzi tyle definicji. Dla takiej Naomi Klein między liberałami a faszystami nie ma różnicy. Jak dla mnie liberał to nikt inny jak człowiek, który uważa, następujące prawdy za oczywiste: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi prawo do życia, wolność i dążenia do szczęścia.

Nigdzie nie ma sprzeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)