Wpis z mikrobloga

Big Majk wrzucił na relację FB swoją przedtreningowke:
Kreatyna+Cytrulina+Tyrozyna+EAA

Co myślicie o tym połączeniu?

Kreatynę łykam sobie codziennie rano, a przed treningiem stosuje od dłuższego czasu:
Cytruline (7-8g) + kofeine (400mg). Nie klepie mnie to jakoś nie wiadomo jak, ale chęci do ćwiczeń są.
Czy myślicie że przy wadze 115kg powinienem brać więcej Cytruliny żeby odczuć efekt? Np 10-12g?
Czy warto dorzucić tyrozynę i Eaa do przedtreningowki? Czy są badania które potwierdzają skuteczność takiego połączenia?

#mikrokoksy #silownia #kfd
  • 8
  • Odpowiedz
@PoczciwyChlop: poczciwy chłop z ciebie :)
@Saprofit: to by nic nie dało jednak?
@Estetykatopodstawa: moje zapytanie dotyczy tylko przedtreningówki. Nie chce się na nim wzorować, bo dla mnie jest on za wielki. Pytam tylko o to zestawienie - czy warto. Kiedyś stosowałem przedtreningowo beta-alanine, ale poczytałem badania i wnioski z nich wynikające, że działa ona z tego co pamiętam dopiero w wysiłkach trwających powyżej 1 minuty,
  • Odpowiedz
@Ernando: ogólnie poza kofeiną to na wiele środków znajdziesz tyle samo badań udowadniających co obalających działanie, jeśli coś pomaga to co najwyżej o parę %.

na pewno cytrulina jest spoko bo ta pompa polepsza uczucie treningu, i to jest raczej jej najwieksza zaleta, że dobre samopoczucie przelozy sie na lepszy trening. ale jak 7-8g jak bralem to sie dziwnie czulem a waze podobnie, i biore 3-4

e: no i z
  • Odpowiedz
EAA bym sobie darował. Tyrozyna w konkretnej dawce, kofeina 3-5mg/kg masy ciała. Ma pobudzać a nie rozpraszać. Kreatyna wedle uznania. Cytrulina również.
  • Odpowiedz
@bst: Taaaa będąc u Adama R. Big Majk bawi się w suplementy ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) dobre bajki dla normików.
  • Odpowiedz