Wpis z mikrobloga

USA zabrania urzędnikom i armii używania dronów chińskiej produkcji, w tym DJI.
Strach przed cyberatakami i wyciekami danych.
https://www.wykop.pl/link/5321909/amerykanie-uziemiaja-chinskie-drony-w-tym-dji-ryzyko-atakow-i-szpiegostwa/

A Ty, masz drona? To popatrz na jego ustawienia prywatności i nie wpadaj w panikę.

#bezpieczentwo #hacking #niebezpiecznik #security #drony #lotnictwo
niebezpiecznik-pl - USA zabrania urzędnikom i armii używania dronów chińskiej produkc...

źródło: comment_1580814248wu3TUZH5jysToDcbWBrs30.jpg

Pobierz
  • 7
@niebezpiecznik-pl próbuję sobie wyobrazić kto, w obliczu ponad 400 zmarłych z powodu epidemii osób, się zaśmieje z waszego dowcipu o kaszlącym Chińczyku podglądającym nagrania z drona

Nie napisałem że to co piszecie jest niesprawdzone. Artykuł jest tendencyjny. Jeśli problem jest ze słabym zabezpieczeniem to każdy na świecie może potencjalnie się włamać - Chińczyk, Rusek, Amerykanin, czy ktokolwiek. Do tego żadnej informacji o odpowiedzi DJI-a, które przyznało, że drony te nie były projektowane
@niebezpiecznik-pl: Ja na szczęście do lotów dronem używam telefonu, który nie ma karty SIM i nie łączy się z żadną siecią Wi-Fi, oprócz tej kontrolera.
Kogo w ogóle odchodzi jakiś losowy random... Celem wywiadowczym jest właśnie armia USA i innych krajów. Po za tym pozycje dronów to zwykłe dane handlowe, każdy chce wiedzieć gdzie najlepiej sprzedaje się jego produkt, aby tam lokować swoje reklamy.
@niebezpiecznik-pl: Co niby mam odznaczyć w aplikacji drona? Przecież napisaliscie że nie chodzi o zwyklych ludzi a urzędników. Nie jestesmy urzędnikami i nie jestesmy w usa. Troche taki nius który nas nie dotyczy, nie sądzicie?
Nie ma sensu siać paniki.