Wpis z mikrobloga

Cześć

Razem z różowym chcemy kupić mieszkanie. Myśleliśmy o jakimś m3 (>55m2) na najbliższe 8-10lat, ale nie możemy dojść do porozumienia przy metrażu. Czy 55+ czy może trochę ponad 60. Argumentacja jest taka, że na 55+ nie zmieścimy się z wyposażeniem dla dzieci (wózki, łóżeczka, wanienki, itp). Może ktoś z Was mieszka w takim mieszkaniu lub mieszkał i jest chętny podzielić się swoimi doświadczeniami? I jakieś ogólne porady na co warto zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania z takim przeznaczeniem.

#mieszkanie #mieszkania #nieruchomosci #kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chilon wiem, że się da, ale to już nie jest za ciekawe

początkowo rozglądaliśmy się za większym m4 (70-80), ale wybór mniejszy, jakieś słabe rozkłady i większy kredyt.
Więc na start myślimy właśnie jednak o m3 i zobaczymy co czas przyniesie. Czyli jednak takie m3 60-65 to optymalnie.
  • Odpowiedz
@Hulleck123: 58m2 here, 3 pokoje wybrane pod kątem ulokowania siebie i gówniaka sztuk jeden w przyszłości. Gdybym drugi raz wybierała, to bym wzięła te 65m. Mając salon z aneksem 25m2 i dwa pokoje, jeden to sypialnia a drugi większy dla gówniaka. No i niestety już wiem, że będzie brakować miejsca na suszarkę na pranie, przewijak, kojec z zabawkami. Gdybym mogła te kilka metrów dołożyć do jednego pokoju (np z 12m2
  • Odpowiedz
@Hulleck123: a macie już dzieci, czy nie? Bo znam ludzi co kupili sobie dom 150m2, a później okazało się, że nie mogą mieć dzieci i teraz ganiają się po tych wielkich powierzchniach we dwoje...
  • Odpowiedz
@broker: nie mamy jeszcze, dlatego właśnie zamiast pchać się w m4, będzie m3.
Jeśli okaże się że nie będzie dzieci to najwyżej będzie gabinet. Oboje mamy możliwość lub częściowo już pracujemy zdalnie.
  • Odpowiedz
@broker: i tutaj właśnie jest problem, bo różowa, że będzie za małe jak będzie dziecko/dzieci. Bo nie będzie gdzie wózka, rowerka, hulajnogi, wanienki itp.
I patrząc po opiniach wyżej to chyba bardziej okolice tylko 60-65.
  • Odpowiedz
A znacie może coś do projektowania wnętrz czy wizualizacji? Czyli mam plan mieszkania i chcę zobaczyć jak tam wejdą meble. Czy dany rozkład ma sens
  • Odpowiedz