Wpis z mikrobloga

@GG99 Wcale nie takie niewielkie miasto jak się wydaję

6 miast od 250 000 do 499 999: Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice

Geograficznie całkiem spoko położone, za niedługo skończą ekspresówki i masz ładna drogę do Poznania i Berlina, kawałek do autostrady Katowice/Gdańsk.
Większość miast turystycznych 2/4h podróży.

Dobre połączenie kolejowe, magistrala pomorze/śląskie.

Relatywnie niskie ceny w stosunku do większych miast które de facto oferują to samo.

Sporo zieleni, parków itd
Brak
@Gasikfps: Kalisz jest prawie wymarłym miastem, więc nic mnie nie zaskoczy.
Przeglądałem oferty kawalerek i aż dziwne, że ładne kawalerki można wynająć za 1k zł do 1,5k zł . A jak z bezpieczeństwem? Nie muszę się martwić o dresów itp.?
@GG99: Kiedyś to może jeszcze szło dostać za nic, ale teraz poza kilkoma mniej ciekawymi dzielnicami (gdzie w sumie też nie jest jakoś super niebezpiecznie) jest spokojnie.
@GG99: jest bezpiecznie, żyje się przyjemnie. Jestem rodowitym bydgoszczaninem więc pewnie nie jestem obiektywny ale mam w pracy sporo przyjezdnych i też są zadowoleni, że wybrali Bydgoszcz. Również zaczynałem karierę w IT od gier mobilnych. Nie żałuję mimo, że teraz robię inne rzeczy. Trzymam kciuki :)
@GG99: Ponad 10 lat temu. Smartfony dopiero zdobywały rynek. Studiowałem informatykę i poszedłem do jednej z firm gamedev-owych na praktyki. Zaczynałem od Javy (J2ME). Jakbym miał doradzać to na Androidzie przyszłością jest Kotlin. Javę dalej warto znać bo jest w Bydgoszczy dużo pracy dla backendowców z Javą.