Wpis z mikrobloga

Dziś skończyłem model z #wykopaka od @wachlarz149
Każdy kto miał do czynienia z Revellem wie jak ich modele potrafią wyglądać - matryce z lat 70 klepane po dziś dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Było sporo nadlewek, sporo niedopasowania i jeszcze trochę złego spasowania. Ale jako tako udało mi się tu i ówdzie ponaciągać. Jakimś wielkim modelarzem nie jestem, ale ogółem jestem zadowolony takie 4/10 ( ) Oczywiście nie wszystko mi wyszło np. szyba wpadła mi do środka jak odczepiałem Maskol i jest przyklejona od zewnątrz xD
Instrukcja jest mocno uproszczona i rzeczywiste malowanie było zupełnie inne. A to lądownik był koloru aluminiowo-beżowego, a to złota folia była gdzieniegdzie malowana na czarno itp To właśnie lubię w #modelarstwo, że przy szukaniu informacji jak poprawnie złożyć/malować człowiek dowiaduje się różnych ciekawostek oraz pogłębia swoją wiedzę o danym modelu.
Pobierz Krogalik - Dziś skończyłem model z #wykopaka od @wachlarz149
Każdy kto miał do czyni...
źródło: comment_HKdIFgdmMSGjsUnGAtL35zLCHFwgAW60.jpg
  • 5
@Krogalik: zawsze zanim siądę do danego modelu np. samolotu, czytam jego monografie, artykuły o nim, przeglądam archiwalne zdjęcia, ogólnie próbuje dowiedzieć się jak najwięcej o nim. Czasem można dostrzec błędy jakie popełnił projektant modelu.