Wpis z mikrobloga

Arab w "polskim sklepie" bezczelnie tnie klientów na wadze produktów. Ma ustawioną maszynę do cięcia szynki/sera w taki sposób ze w momencie gdy ni patrzysz przesuwa śrubę do ustawiania grubości plastrów by ta naciskała na wagę podając zawyżone wartości.
Zczaiłem typa jak chciał już zdejmować moje 30deko szynki ,£12/kg z wagi na której w ostatniej chwili zauważyłem ponad 600gramów. Wyjąłem spakowaną już kiełbase i położyłem na wagę było 1.3kg czyli kilo które chciałem plus 300 z nacisku tej śruby. Powiedziałem mu że jest faken cziter najs traj , oddałem zakupy i wyszedłem.

Sklep to :

PARS Polski Sklep
54 Infirmary Rd, Sheffield S6 3DD

#sheffield #uk #oszukujo
Pobierz z0m0wiec - Arab w "polskim sklepie" bezczelnie tnie klientów na wadze produktów. Ma u...
źródło: comment_TgihBh98CxsLzOluYy8KvpCtAwEjAJTL.jpg
  • 139
@Lysy_i_slepy: Tyle że mieszkając w UK nie musisz mieć akcentu rodowego Brytyjczyka. Nie musisz znać języka na poziomie C1 żeby się dogadać. Nikt w codziennym życiu nie będzie od ciebie wymagał perfekcyjnej znajomości języka, idealnej wymowy i pięknego akcentu.

Na wyspach od wielu lat jest powiedzenie, że pierwszą osobą która przypierdzieli się do twojego angielskiego będzie Polak. I mają rację.
@mirun1717: No nie trzeba znać języka na poziomie C1 by się dogadać, no ale wypada by jakoś żyć w społeczeństwie. Po polsku też można mówić jak Tiger Bonzo i "jakoś" żyć, ale chyba nikt by tak nie chciał. C1 to nie jest jakiś wysoki poziom.

Na wyspach od wielu lat jest powiedzenie, że pierwszą osobą która przypierdzieli się do twojego angielskiego będzie Polak. I mają rację.


@mirun1717: To chyba tylko
@mirun1717: Akcent nie jest problemem, ludzie w uk sa przyzwyczajeni, że moze byc rózny i przedzej wywola zainteresowanie niż rozbawienie. Gorzej mieszkać w jakimś kraju kilka lat i nie nauczyć nawet poprawnie konstruowac zdania. Nie mówimy o poziomie c1, który wykazuje zaawansowaną znajomośc języka, czyli miedzy innymi bardzo bogate slownictowo, a umiejętnosci poprawnej komunikacji w codziennych, zyciowych sytuacjach. Nie odnosze sie tu tylko do opa, a w ogole do wielu orzypadkow
W teorii wyzej od c1 jest tylko c2, a wiec zupelna biegłość


@wespazjan: No dokładnie tak jest, ale to niczego nie zmienia. Te poziomy nie są rozstawione równo i róznica pomiędzy B2 a C1 jest znacznie mniejsza niż pomiędzy C1 a C2. To nie zmienia tego że "niskie C1" to nie jest jakiś niesamowicie dobry poziom, to takie minimum funkcjonowania w społeczeństwie na trochę wyższym poziomie niż chodzenie tylko do pracy
@Lysy_i_slepy: Niskie c1 to też nie całkiem c1, nie przyznawałbym sie raczej do takiego poziomu bez minimalnie wysokiego b na certyfikacie. Jasne, że w teorii o c1 mozna mowić już z c, nikt nikomu nie zabroni jesli potwierdzenia poziomu potrzebuje powiedzmy do pracy, ale dla wlasnego samorozwoju warto miec wtedy świadomosc, że ciągle mozna sie wiele nauczyć. Mało co tak mnie denerwuje jak "eksperci" z c1, którzy nie są w stanie
@wespazjan: Są ludzie, którzy potrafią 10 lat w UK siedzieć, a nie potrafią w sklepie zamówić sobie obiady. Ha tfu na takich.

Chodzi mi o to, że jak ktoś zna język weźmy ten C1, czy może nawet B1-B2 to się dogada z ludźmi w taki czy inny sposób. Mało ludzi widząc, że osoba jest z zagranicy będzie się z jego umiejętności rozmowy naśmiewać.

No chyba że trafisz na Polaka. Ten się
@MagicznyToudi
@Tylko_noc
#!$%@?ło was do końca z tym angielskim na wykopie. Nikt nigdzie na świecie się nigdy nie spiął o mój angielski a latałem po całym świecie. Tylko zakompleksione Polaczki wytykają jakieś błędy lub ten legendarny HAHA ALE MASZ AKCENT ptfu na was. Rodowity Anglik się uśmiechnie i najwyżej poprawi błąd ciesząc się że uczysz się jego języka ale w Polaczkach jak zwykle siedzi jakoś kompleks który muszą wytykać innym.
@mirun1717: Ale jeden błąd w wymowie lub piśmie a zupełnie rozjechana gramatyka i kalki językowe z polskiego jak u opa to zupełnie co innego. On tak na prawdę oscyluje w okolicach niskiego a2/wysokiego a1, przynajmniej bazując na jego znajomości gramtyki. Słownictwo i komunikacja werbalna mogą jednak bys na wyzszym poziomie, jeśli posluguje sie jezykiem w codziennym życiu. Trzeba pamietac, ze w roznych obszarach języka poziom zaawnsowania moze byc trochę różny. Też