Wpis z mikrobloga

Murki, potrzebuje wybrac buty do biegania dystansow 5-15 km i czasami dluzsze wybiegania pod polmaraton. Trasy zazwyczaj 50% asfalt i 50% szutr. Zalezy mi na amortyzacji, lekkosci i wygodzie. Zawezylem swoj wybor do: Nike Pegasus 35/36, Adidas Ultraboost (przy jakiejs promocji -50%, bo zaplacenie 750 pln nie wchodzi w rachube), i Asics Gel Nimbus 20, ale jestem otwarty rowniez na inne propozycje. #bieganie #butydobiegania
  • 5
@bullets pegasusy ślizgają się po mokrej nawierzchni ale na suchej są OK. To jest mój podstawowy but do rozbiegań. Pegasusto jest dobry but treningowy dla osób bez nadwagi. Po prostu poprawny do bólu. Bez wodotrysķów.
Ultraboosty mają mnóstwo amortyzacji pod butem, jak masz nadwagę to będą OK. Ja mam Solarboosty które mają mniej pianki niż Ultra, biegam w nich długie biegi po asfalcie i jestem z nich mega zadowolony. No i żadne
@bullets: popatrz jeszcze na NB. Teraz są w dodatku różne promocje nim wejdą nowe modele. Dla mnie to mercedes wśród butów czy do chodzenia czy biegania. Z reguły przymierzam NB i od razu wiem czy będzie dobry. A z innymi chodzę mierzę, zastanawiam się słońcu wybiorę a i tak po którymś treningu zaczyna mi coś nie pasować. Oczywiscie nie twierdze ze tobie tez przypasują ale warto wziąć te czesto pomijana markę
@bullets: ja również sugeruję zerknać na New Balance. Aktualnie biegam w NB Zante Pursuit i jestem bardzo zadowolony, lekki i dynamiczny but, można obecnie kupić za niecałe 300 pln.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bullets: Tak jak mówią Mircy powyżej. Ogarnij NB, a ja polecam jeszcze Asics. Biegam w nich od lat i złego słowa nie powiem.
@Rain_Dog miałem Zante v3, to jest dokładna kopia Bostonów Adidasa, tylko inna pianka w podeszwie. Zante to jest super but ale.do ok. 1000km potem się kończy amortyzacja pod piętą,, Bostony na boost wytrzymały 2000km i nadal je mam na deszczową pogodę
Nawet biegałem kilka biegów z ciekawości w jednym bucie NB Zante i drugim Adidasie, różnicy praktycznie nie było