Wpis z mikrobloga

#angielski #angielskiwykopem #naukajezykow #szkola #nauka
Kochani potrzebuje pomocy, chcę nauczyć się angielskiego w takim stopniu by swobodnie w tym języku mówić i pisać. Aktualny poziom oceniam jako taki podstawowy, matura 3 lata temu i od tego czasu prawie wgl nie miałam styczności z tym językiem. Plan mam taki, żeby przez najbliższe 2 miesiące albo więcej uczyć się w domu, a po tym czasie w zależności jakie będą efekty iść na lekcje do jakiegoś nauczyciela. Problem w tym, że nie wiem od czego zacząć, jakie materiały, czy najpierw tylko słówka, czy lecieć działami i do tego gramatyka?
Czy są jakieś testy ogólne sprawdzające znajomość języka na których można polegać?
W Googlach pełna różnych teorii, każda jest inna, jedni mówią tak, drudzy inaczej, seriale i książki po angielsku to jeszcze nie ten etap myślę, więc to później

Heeelp, muszę się wziąć za siebie..
  • 11
@VikEros Najlepiej to zacząć podróżować, fajnie się mozna nauczyć podczas rozmowy w barach z ludźmi czy w hostelach w pokojach koedukacyjnych z innymi osobami z Europy lub świata ( ͡º ͜ʖ͡º)
@VikEros: Szczerze mówiąc to najbardziej poleciłbym ci oglądać filmy po angielski (ew z napisami angielskimi) albo grać w gry z językiem ustawionym na angielski :D

Z tych 2 metod więcej wyniosłem niż z normalnych lekcji