Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pewne zapytanie z dziedziny nieruchmości. Mój wuja, starszy gość ma kilka hektarów działki zaraz przy węźle autostradowym, w mieście, 30 km od lotniska. Inwestor chce tam budować jakąś fabrykę płacąc za ar cos okolo 5k PLN co jest kwotą śmieszną. Dodatkowo podłoże tych ziem jest pełne czystego piachu. Inwestor na ten argument odpowiedział, że koszta niwelacji wyniosą kilka mln, w ogóle nie przyjmując argumentu wartości tego piachu. Wuja poprosił, żebym się zorientował w internecie co ma w takiej sytuacji zrobić. Burmistrz mocno lobbuje ten proceder bo wiadomo: duża fabryka- ogromne wpływy do budżetu samorządu. Co ma mój wuja w takiej sytuacji zrobić? Mówi, że nie chce sprzedawać tej ziemi za takie pieniądze.
#nieruchomosci
  • 13
@borsuk123: Zatrudnić rzeczoznawcę (takiego z papierami) i niech wykona rzetelną wycenę.
Z tym ciężko będzie potem narzekaczom dyskutować bo jest na to papier.
I chyba lepiej zrobić to zanim zrobi to druga strona - rzeczoznawcy rzadko próbują sobie potem na wzajem podważać opinię.
Uświadom wujowi że kasa na ekspertyzę rzeczoznawcy to inwestycja i mogą to być najlepiej wydane przez niego pieniądze.
@YogiYogi:

chyba lepiej zrobić to zanim zrobi to druga strona - rzeczoznawcy rzadko próbują sobie potem na wzajem podważać opinię.

Nie ma znaczenia. Każdy może wziąć swojego a wyceny mogą się różnić nawet o 600 tys przy działce wartej milion. Także to że rzeczoznawcy rzadko próbują podważać na wzajem swoje operaty to mit. Nie mają w tym żadnego interesu i nic im za to nie grozi. Wręcz jest to częste bo
@YogiYogi: mam rację. Jeśli bazujesz tylko na swoim jednostkowym doświadczeniu to lepiej by było jakbyś to zaznaczył by nie wprowadzać ludzi w błąd. Choć i tak chwali się że napisałeś chyba a nie jak większość dzbanów wypowiada się z pozycji eksperta. Rozbieżność przy szacowaniu rzeczoznawców dwóch różnych stron to standard i jak najbardziej coś normalnego. W końcu to są czyste realia rynkowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borsuk123: Bierz rzeczoznawcę i niech robią rzetelną ekspertyzę z naciskiem na zadowolenie klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem podobną sytuację i była to najlepsza decyzja w życiu. Jak chcesz to na priv mogę polecić Ci radców prawnych którzy mi to ogarniali.