Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś proszę tak merytorycznie i nieironicznie wytłumaczyć, czemu materiał tvn o koreańskim gwiazdorze wywołał aż taką burzę? Prowadzący nie kryli swojego krytycznego podejścia do jego wyglądu, ale pytanie w takim razie, czy do zaistnienia ,,rasizmu'' wystarczy drwina? Czy gdyby bardziej merytorycznie opowiedzieli o swoich wyobrażeniach na temat urody to już nie byłby rasizm?

Oczywiście trudno oczekiwać wyważonego i naukowego podejścia od telewizji, ale w sumie dobre jest pytanie, jak u teoretycznie najprzystojniejszego mężczyzny ocenić fakt, że farbuje włosy, a może i mocniej ingerował w urodę (ludzie coś piszą o operacjach plastycznych, ale nie jestem znawcą tematu, stąd pytanie).

#tvn #kpop #pytanie

Czy reportaż TVNu był rasistowski?

  • Tak 54.1% (20)
  • Nie 21.6% (8)
  • Nie wiem 24.3% (9)

Oddanych głosów: 37

  • 8
@vvertoi: a może nie januszowe (gdzie się to zaczyna?) tylko bardziej tradycyjne (czy konserwatyzm=januszostwo)? Mi się podobają kolczyki w nosie, ale rozumiem ludzi, którym się nie podobają. Czy januszowe dlatego, że drwiące?
@pitchuuu: nie wiem czy rozumiem. Czy każde wyśmianie kogoś z innego kraju jest rasistowskie/ksenofobiczne? Poza tym wydaje mi się, że Koreańczyk z materiału nie wygląda jak inni w jego kulturze, bo Koreańczycy chyba wyglądają różnie, tak jak sobie akurat chcą). Wyśmiewali np. grzywkę czy kolczyk, ale nie mówili ,,heh brzydki bo skośny jak to Azjata''.
@Sagez: bo kpopu słuchają nastolatki, które zrobiły gownoburze zarzucając rasizm i parę innych rzeczy, jakąś dyskryminację pedałów, ocenianie po wyglądzie i tego typu rzeczy na które łatwo się narazić gadając z ludźmi którzy mają głowy wypełnione nowoczesną propagandą. Nastolatki tak się rozjuszyły pomyleniem zdjęć i nazwaniem tego branzlownika mało męskim, że zaczęły rzucać losowymi słowami w stronę ludzi z tvn. I tyle. Przecież nic złego się tutaj nie stało a szum