Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Naszło mnie na #gorzkiezale . Po blisko pół roku przerwy postanowiłem uwarzyć hefeweizen. Przy ostatniej filtracji miałem problemy więc stwierdziłem że zrobię upgrade sracz wężyka na wąż od baterii prysznicowej. Wszysko kupione, testy na wodzie wypadły pomyślnie, dziś dzień warzenia. I co?

GÓWNO
Zacier zrobiony książkowo z dodatkiem łuski ryżowej, złoże w filtratorze ułożone, odkręcam kranik i..... sucho.

Wylałem zacier, założyłem stary wężyk i zatkał się po 3L więc #!$%@? to, wszystko idzie w kanał - pierwszy raz po 3 latach warzenia i 43 warkach. Dziś już nie mam cierpliwości. Dawno się tak nie #!$%@?łem. 50zl i 5h mojego życia zmarnowane.

Jak następnym razem znowu zatka się to sprzedaje sprzęt bo i tak prawie nie mam na to czasu.
#piwowarstwo
Pobierz
źródło: comment_qplCjdWwEykTu2dU8MuP74R6paxmG0hq.jpg
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: to nie do mnie kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam fałszywe dno i kadź z kega. Wcześniej jak miałem gar to zrobiłem filtrator z rurek. Warzylem nawet 70% pszenicy i nic mi się nie zatkało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: wow pierwszy raz widzę ekstra, ale mi akurat mętność piwa nie przeszkadza a to rozumiem zbiera chmiel i resztkę drożdży?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yneb: to jest po gotowaniu, czyli chmiele plus ewentualnie mąka ze slodu i białka. Wkłada się to na dno gara, podłącza do pompy i pompka tak sobie przenosi ciecz na wężyk. Jak widać sporo syfu wyłapuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: daję plusika i dzięki za kolejną fajną radę. W tym sezonie już zapasy na full 8 kratek zabutelkowane, ale pomyślę o tym przy szykowaniu się na sezon następny.