Wpis z mikrobloga

Laserówka lepsza, bo nie musisz pamiętać o drukowaniu minimum jednej kartki w tygodniu.
Nie wiem, czy ten proces nie został już zautomatyzowany.
  • Odpowiedz
@invictus-: @waciak:
Używki kolorowe lasery z małym przebiegiem można wyrwać.
Ja mam starego samsung laserówke od 12 lat, a ostatnio używkę z firmy kupiłem z duplexem za 2 stówki czarno-białą z niskim przebiegiem.
  • Odpowiedz
Wszystko zależy od tego, do jakiego rodzaju dokumentów potrzebujesz drukarki i jak często drukujesz. :) Jeśli sporadyczny druk, to laser, jeśli tanio- atrament. Jest wiele za i przeciw w obu przypadkach. O decyzji często i tak decyduje koszt zakupu! :)
  • Odpowiedz
@invictus-: Laser czarno-biały. Małe domowe drukarki nie są wcale drogie, tonery (zamienniki i czasem oryginały) cenowo też dają radę. Pomijam wytrzymałość laserów - miałem starego HP (10 letniego) z którym nic się z nim nie działo, toner był wymieniany 'gdy się kończył' (nie jak w atramencie gdy 'zaschło'), a na koniec sprawnego sprzedałem go dalej.
  • Odpowiedz
To prawda, laserowa jest droga w zakupie i eksploatacji, jednak idealnie sprawdza się przy sporadycznym druku, nic nie zasycha, może stać długo bez użytku. Ewentualnie drukarka atramentowa z funkcją automatycznego czyszczenia, jednak to koszt ok. 600 zł, tyle, że eksploatacja jest o wiele tańsza. Tania drukarka= droga eksploatacja.
  • Odpowiedz
@invictus-: bier lasera, posłuży Ci bezproblemowo długie lata. Ważne, aby drukarka spełniała Twoje wymagania, co ważniejsze była tania w eksploatacji. Przykład z dupy, co z tego, że za drukarkę dasz 300 zł, jak toner będzie kosztował 250 zł. To już lepiej wziąć drukarkę za 500 zł, gdzie toner będzie kosztował 150 zł.
  • Odpowiedz