Wpis z mikrobloga

Dzień niczym Miriam :)

Niby wszystko pięknie, a na koniec ój. A tak ambitnie było. Jedną naczepę zostawić, po swoją na bazę polecieć i dopiero potem na stałą trasę. A po powrocie przepinka w drugą stronę. Wyrobić się na 9 godzin jazdy w dzień nierealne, ale w nocy jak na drodze nie ma "nauczycieli" to nawet nie trzeba w zakręty na dwóch kołach wchodzić :) A jeszcze pod koniec tankując laskę na stacji paliw bajerowałem że jak zwykle muszę gnać jak do pożaru, tak dziś czasu mam pod dostatkiem.

Tak na marginesie. Przez całe 300km asfalt suchy, żadnej mgły ani opadów, a dwa odcinki tak śliskie że aż sie niepokojąco zrobiło. Grunt to żelastwa do niczego nie zmuszać. A co najwyżej delikatnie negocjować. Głównie jakieś zakręty czy inne hamowanie, ale na koleinach też lepiej nie jeździć na kwadratowo :)

tym co jeszcze nie wiedzą co to za paragon, dzienny czas jazdy przekroczony o minutę. Dodatkowa dziesiąta godzina zmarnowana. Dodatkowo to praca w godzinach nocnych, więc jazdy + pracy innej niż kierowanie nie wolno mieć więcej niż 10h

A już lecąc samym koniem po naczepę tak się na wyboje wpieprzyłem, że drobniaki z półki po całej kabinie latały :)

#drogipamietniczku trochę #gorzkiezale a trochę #heheszki z #pracbaza #trzymaczkierownicy o tym #gdzietetirytaksiespiesza z powodu #tacho o którym #kierowcy osobówek i kandydaci na nich dopiero robiący #prawojazdy nie mają pojęcia. I jeszcze takie #ciekawostki dla tych co nie lubią wcześnie wstawać :) Oczywiście że #spamtagami i #gownowpis

PS Wydruki z #tachograf są w czasie UTC. Która rzeczywiście była godzina, to trzeba sobie dodać, albo odjąć. Jedną, czasem dwie godziny :P
Pobierz totalski - Dzień niczym Miriam :)

Niby wszystko pięknie, a na koniec ój. A tak amb...
źródło: comment_9zP4wicUH3zkT3pDBc5Qh1bm4NOlVtsQ.jpg
  • 9
@Tony76: dokladnie tak. "Praca inna niż kierowanie" czyli młotki.

A jak wyłączę silnik to przełącza na łóżko - trzeba pamiętać o ręcznym przełączeniu na młotki jak się wysiada coś robić. Chyba że sam zgaśnie (ekologia), to wtedy zostanie na młotkach. Pamiętaj.nie zapomnij.nie pomyl się. Bo ITD wpieprzy karę :) Albo w razie wypadku nie dostaniesz odszkodowania.

poza tym te tacho, jak wszystkie nowsze, ma "regułę jednej minuty" - jak w korku
@totalski: a to nie włączają się podczas np stania na światłach jakieś krótkie pauzy? Bo w tacho ręcznie trzeba młotki włączać więc skoro ręcznie to i w jakimś korku same się chyba nie włączą i jakąś pauzę krótką chyba liczy wtedy. Ja już zgłupiałem z tym tacho
@totalski: a pauza weekendowa? Kurde mam lecieć w pierwszą trasę a już rzygam tymi przepisami na temat czasu pracy kierowców, co za debil to wymyślił.
Pauza weekendowa trwa 45h i ma być po max 6 cyklach 24 - godzinnych czyli jazda od pon do soboty i jak niby mam zmieścić te 45h pauzy w Niedzieli która trwa tylko 24h?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tony76: nie włączy się w korku pauza, chyba że wyłączę silnik. Ale podkreślam nie każde tacho jest tak (przez serwis) ustawione. Jeśli w korku postoje 15min to mogę to zaliczyć jako część pauzy 45min
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tony76: wtedy będziesz miał tylko weekend skrócony, który musi mieć co najmniej 24h. To co zabraknie do 45h musisz dołączyć w ciągu 3 tyg do innego regularnego odpoczynku. Możesz też w poniedziałek wyjechać później. Właśnie po upływie 45h. U mnie robi się tak, że pracuje co druga sobotę. Właśnie po to by były pauzy weekendowe i żeby godzin dwutygodniowych wystarczało
@totalski: ale weekend skrócony nie można ciągle robić, musi być też ten regularny ale wtedy na poniedziałek trochę go najdzie tak jak mówisz ale czy wtedy jest wszytko ok skoro się nie zamknąłem w równej dobie tylko wyszedłem już na nowy tydzień? I takie wykorzystanie poniedziałku do weekendu z poprzedniego tygodnia nie sprawi że w następny weekend jeszcze mniej czasu mi zostanie przez późniejszy wyjazd w pon?
Kurde muszę się napić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tony76: pauza weekendowa może być na styku dwóch tygodni, np do poniedziałku do 7 rano, ale zaliczasz ja tylko do jednego z tygodni

A weekend skrócony tylko co drugi. Wg pewnej teorii można zrobić dwa skrócone pod rząd, ale to już kombinacja i nie jestem przekonany czy legalna