Wpis z mikrobloga

PIS konsekwentnie dąży do wywalenia Polski z UE. Przypomnę kilka faktów o których ludzie mający to w dupie lub co gorsza przyklaskujący temu pewnie nie wiedzą:
- 1/3 polskiego PKB co roku to eksport z Polski do UE wyjście z UE oznacza nagłą zapaść gospodarki, spadek ynagrodzeń, i rozwalenie budżetu
- NATO jest powoli porzucane przez USA gdzie przestawiają się na izolacjonizm - bez UE Polska staje się świetnym celem geopolitycznym dla Rosji (która w sytuacji wyjścia Polski z UE będzie w znacznie lepszej kondycji ekonomicznej od nas)
- Międzymorze i tego typu pomysły jako alternatywy dla UE to szkodliwe mrzonki

Dedykuję zwolennikom PIS: "miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur".

#polityka #neuropa #4konserwy #dobrazmiana #bekazpis #polska #ue
  • 34
@tell_me_more: PiSowi jest na rękę obecność w Unii Europejskiej, oczywiście nigdy się do tego nie przyznają
ale podejrzewam że właśnie tak by się stało, że w ekstremalnym przypadku Polexitu PiS podpisałby jakąkolwiek umowę co najwyżej z USA albo z państwem położonym w Palestynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stan-tookie-1: na szybko nie mogę znaleźć eksportu do UE w 2003 roku, ale w 2003 cały polski eksport to było 53,6 miliardy dolarów a PKB wynosiło 217 miliardów dolarów (czyli cały eksport był ~25% PKB).

W 2017 PKB wzrosło do 524 miliardów dolarów a cały eksport do 203,7 miliardów dolarów (czyli eksport jest ~40% PKB, z tego ogromna większość do UE).

Źródła: https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5501/13/1/13/oz_polska_1989-2014.pdf
https://www.parkiet.com/Gospodarka----Kraj/302129962-GUS-Polski-eksport-w-2017-r-Najwazniejszym-rynkiem-dla-polskich-firm-pozostaja-Niemcy.html
To sobie sprawdź


@ZaplutyKarzelReakcji: ale po co jak gość ewidentnie dopiero co siedział przy jakichś danych, dużo szybciej będzie jak już osoba wdrożona je podrzuci niż na nowo każdy będzie siadał.

Nie rozumiem tez co ma na celu porównywanie kraju sprzed 20 lat, gdzie gospodarka naszego kraju była kilkukrotnie mniejsza niż teraz.


@ZaplutyKarzelReakcji: podrzucenie jakiegoś wsaźnika czy te 1/3 to dużo czy malo. Sama dana że 1/3 PKB to eksport
@repro5 ekscytujesz się tym zupełnie nie potrzebnie, prawda jest taka, że PIS wygrał demokratycznie i zgodnie z większością Polaków robi to co robi a wszelkie dyskusje w Brukseli czy Strasburgu są nie potrzebne i jedyne co robią to szkodzą Polsce pod każdym względem, pis władzy nie odda i nikt mu jej nie zabierze, jedyne co możesz dobrego zrobić to tak jak ja zagłosować przeciwko pisowi podczas wyborów. Aktualnie bierzesz udział w jakiejś
@tell_me_more co to zmienia? Nie zmienisz rządu puki ma większość więc zamiast bawić się w drugą targowice i obesrać własny kraj w brukseli opozycja powinna próbować przekonać elektorat pisu a nie dawać mu wodę na młyn.
@repro5 to weź to powiedz zwolennikom pisu a nie mi, ja zwracam tylko uwagę na to, że w całej tej sytuacji to właśnie polska traci najwięcej a opozycja sra do własnego gniazda zamiast podjąć jakąkolwiek akcje informacyjna nt działań pisu, opozycja w większości nie obraża pisu a ich zwolenników a banda pożytecznych idiotów nakręca wojnę polsko polską.
@KlawyMichau:

puki


()

zamiast bawić się w drugą targowice i obesrać własny kraj w brukseli opozycja powinna próbować przekonać elektorat pisu a nie dawać mu wodę na młyn


"Czy ten gniazdo kala, co je kala, czy ten co mówić o tym nie pozwala"? Jeżeli rząd łamie prawo, to krytyka rządu nie jest "zdradą" tylko patriotycznym obowiązkiem. PIS sam latał do Brukseli jak im to pasowało, a prawaki
@KlawyMichau: Wojnę nakręca sam PIS, któremu jest na rękę wyjście z Unii. Nie liczy się PKB, czy dobro państwa, tylko absolutna władza Kaczyńskiego. Co wieczór masz akcje informacyjna w TVP, jak i w całej tv. Tak polaryzuja mnie w taki sposób, że jak miałem ich w dupie, tak teraz czuję czysta niechęć i pogardę.
Wojny tej nie unikniesz.
@repro5 typowo polskie podejście, zamiast tej niechęci i pogardy spróbuj po prostu przekonać jakiegoś pisowca a nie zakładaj z góry że to idiota którego nienawidzisz, ja tak robię i myślę, że kilka osób w jakiś sposób przekonałem do głosowania na cokolwiek innego niż pis.
Czy nie widzisz analogii?


@KlawyMichau: konserwatywne siły wspierane przez KK i pozakulisowo przez Rosję zniszczyły odradzającą się niepodległą Polskę bo nie podobały im się liberalne reformy. Hm.. Może i masz rację :)

A tak serio - z targowicą ma to tyle wspólnego co podanie Polski przed trybunał europejski jak PIS nie podobał się wynik wyborów samorządowych. Czyli nic.

Jeśli PIS nie chce jak to mówisz "targowicy" - to niech nie łamie