Wpis z mikrobloga

Ostatnio był dworzec Śródmieście WKD - O TUTAJ. Dzisiaj wziąłem się za dworzec Warszawa Ochota. Postanowiłem nie trzymać się aż tak realizmu, a bardziej postarać się uwydatnić zajebistość tego potwornie zaniedbanego obiektu - który swoją drogą był remontowany nie tak dawno - bodaj w 2008. No i chyba chciałbym żeby jakoś w tę stronę zmierzał ten cykl - czyli podkreślanie formy, niekoniecznie trzymając się realizmu.

Zapraszam na naszego instagrama gdzie będziemy publikować tego typu rzeczy pod #pimpmypoland: https://www.instagram.com/trectarchitekci/

Co do finalnego efektu:

- tak, wiem że ludzie będą mogli wejść na dach :) nie, nie wiem jak to rozwiązać, nie zastanawiałem się nad tym, natomiast wiem że obrzydliwy płotek stalowy to jakieś przedziwne rozwiązanie, które w normalnych warunkach nazwałbym kretyńskim, gdyby nie to że ono było w oryginalnym projekcie (!) bądź co bądź, świetnego budynku.
- Płotek to nie jedyna dziwna rzecz w tym budynku - normalnie dach w przedstawionej koncepcji byłby idealnym lejkiem pod którym zebrałaby się wielka kałuża. W rzeczywistości istnieje tam paskudny detal z odprowadzeniem w wody - również wg oryginalnego projektu.
- tak, wiem że posadzka w rzeczywistości nie mogłaby tak wyglądać :) robienie jej na wprost, osiowo to zwykłe oszukaństwo na które sobie pozwoliłem - przede wszystkim nie ma tam aż takiego odejścia - samo zdjęcie robiłem niemal z samej ulicy :D
- Zmieniłem kolor ścian na czarny - w porównaniu do oryginalnego projektu, zostawiając jasny dach aby uwydatnić jego wspaniałość - taki manewr niestety miałby małe szanse przejść u konserwatora - a szkoda bo moim zdaniem jest to kluczowe dla podkreślenia bryły
- wyciszenie kolorystyczne biletomatów - one w tej chwili strasznie świecą na tle smutnej architektury i tak zdecydowanie nie powinno być

Autorzy budynku: Arseniusz Romanowicz, Piotr Szymaniak (1963) - Warszawa

#warszawa #polska #architektura #grafika #photoshop #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #chwalesie #tworczoscwlasna
peetee - Ostatnio był dworzec Śródmieście WKD - O TUTAJ. Dzisiaj wziąłem się za dworz...

źródło: comment_XQnqRM5o4f7Ryg86DYR8WRyh1fr2aUuM.jpg

Pobierz
  • 12
@peetee: Ciekawe czy poradziłbyś sobie z dworcem w moim rodzinnym mieście który został najpierw zniszczony w czasie wojny a później dodatkowo zgwałcony przez komunę i pomysły wczesnej III RP( ͡° ͜ʖ ͡°)