Wpis z mikrobloga

@nika_blue: Jeśli nie znasz skrótów klawiszowych (na budowanie, przełączanie między grupami jednostek, nieużywanymi budowlańcami i inne), to sobie je spisz i się powoli ucz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zashi: właśnie ściągnęłam wczoraj jakiś scenariusz który miał uczyć skrótów, ale totalnie nie wiem jak to ma działać xD szkoda, że w grze nie ma jakiegoś samouczka
  • Odpowiedz
@nika_blue: Nie bierz Saracenów jeśli nie masz zamiaru budować floty. Kluczem jest uzyskanie przewagi na samym starcie. Dlatego zawsze zaczynasz od zrobienia kolejnego wieśniaka, budowy domu dwoma wieśniakami, jednym wyrąb drzewa możliwie jak najbliżej town center. Zbinduj sobie skauta i znajdź najbliższe owce. Wieśniacy którzy budowali dom zabijają teraz owce. Robisz kolejnego wieśniaka i budujesz młyn. W tym czasie kończą się owce i przerzucasz się na owoce. Drzewa obok town center
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chwed: dzięki, ogólnie to już przeszłam kampanie Wallace i Attila, i teraz robię El Cid. Niby wiem jak to z tymi wieśniakami i zbieraniem surowców, ale czasami to jest deprymujace, że ja zaczynam z 3 wieśniakami, a trzech przeciwników ma po kilka zamków itp. I czy jeśli ja mam ograniczenie do 100 ludków to przeciwnicy AI też mają? Bo mam wrażenie ze oni mają mega wielkie miasta a ja takiego nie
  • Odpowiedz
@nika_blue: Na kampaniach jest różnie, AI często ma tak, że cię nie ruszy przez długi czas na niektórych misjach. Kampanią się jednak nie nauczysz grać. Jedyną szkołą jest tryb potyczki.
  • Odpowiedz
@nika_blue: Nie pamiętam jak to się tam nazywa. Chyba były dwa - random map i standard game czy coś takiego. Albo w standard game wybierało się jakąś mapę albo random? W każdym razie nie kampania tylko to drugie :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chwed: no właśnie ja się nie umiem trochę w tym menu połapać, szkoda, że nie ma spolszczenia. Wczoraj właśnie szukałam gdzie jest ten scenariusz do nauki bo przycisk "scenariusze" był nieaktywny. Okazało się że trzeba było wejść w zapisane gry i tam była opcja żeby wczytać te customowe mapki. Trocje to nieintuicujne wszystko. Ale gra całkiem fajna :)
  • Odpowiedz
@chwed chłopie, ten build order co Ty tu odpisałeś to tak wiadomo że dzwonią ale nie wiadomo w którym kościele xd najlepiej zagrać Art of war i są podstawy wyjaśnione jak krowie na rowie jak chodzi o początkowy rozwój.

@nika_blue graj kampanie na najprostszym poziomie i się jakoś nauczysz ogólnie rozgrywki, mechaniki jakiegoś szybkiego rozwoju itp nie są tam potrzebne na łatwym poziomie. Na kampanie najprostsza rada to budować defensywę i jak
  • Odpowiedz
@chwed napisałem, najlepiej zagrać Art of war. Albo obejrzeć poradniki na Youtube. Ja sam gram słabo, ale teoria jest taka, że najpierw 2 domy, potem 6 na owce i 4 na drzewo, potem kolejny dom, dzik, jagody i więcej drzew. Generalnie jak nie poślesz pierwszych 6 na owce od razu po 2 domach to nie zdążą zbierać tyle, żeby non stop produkować wieśniaków. Wpisz sobie na yt "First 15 minutes guide aoe2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ossadagowah: ok dzięki, już sobie gram powoli i robię chyba trzecią kampanię i jakoś to idzie, ale właśnie widzę, że różne są te mapy. Czasami mega łatwe typu obroń budynek, a czasami pięciu wrogów na raz mnie bije z każdej strony i nie nadarzam z robieniem nowych żołnierzy :)
  • Odpowiedz
@nika_blue i jeszcze taka "sztuczka" jakbyś nie wiedziała - jak dasz resign i potem "back to map" to Ci odkrywa całą mapę, możesz sobie zapamiętać gdzie co jest, kto ile ma itp. Ale to psuje satysfakcję więc lepiej używać jakby już całkiem nie szło :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ossadagowah: a to już odkryłam ale to trochę taki cheat, staram się nie korzystać za często ;) próbuje się nauczyć skrótów bo granie samą myszką jest trochę denerwujące ale nie udało mi się w necie znaleźć całej listy, a sprawdzanie ciągle w ustawieniach też jest trochę wkurzające

A orientujesz się może czy będzie spolszczenie? Bo do aoe2 HD chyba było?
  • Odpowiedz
@nika_blue nie mam pojęcia, nie interesowałem się tym bo nie potrzebuję, ale nie spodziewałbym się raczej. Co do skrótów - ja nie znam takich, które "gdzieś prowadzą" z zaznaczenia niczego, ale jak masz te kafelki wyboru w lewym dolnym rogu (np menu budowania) to wybór konkretnej rzeczy to zawsze przycisk na klawiaturze w kolejnych rzędach począwszy od Q. Czyli pierwszy rząd to QWERT, drugi ASDFG itp. Np. klikasz wieśniaka i klikasz Q=tryb
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ossadagowah: aaa, no faktycznie są po kolei xD dzięki, to jeszcze muszę ogarnąć przełączaniw się pomiędzy jednostkami i zaznaczenie kilku na raz i jakieś komendy, np żeby nie atakowali. Nic mnie tak nie wkurza jak mi całe wojsko zniknie bo gonią jakiegoś przechodnia po mapie xD
  • Odpowiedz
@nika_blue poza tym jeszcze z takich podstaw, które zapewne już znasz - ulepszenia z kuźni dużo dają i warto robić, poza tym tak najogólniej mówiąc pikinierzy są dobrzy na kawalerię i słabi na strzelców, kawaleria jest dobra na strzelców i słaba na pionierów, strzelcy są dobrzy na piechotę i lekką kawalerię, ale trzeba nimi uciekać i chować za własną piechotą albo kawalerią bo szybko giną xd
  • Odpowiedz