Wpis z mikrobloga

Mirasy, właśnie kończy mi się 2 letnia lojalka z #upc i zastanawiam się czy nowe przejść do #netia. Lokalizacja #krakow.

Telewizji praktycznie nie oglądam, 150Mbps to dla mnie aż nadto, na korzyść Netii przemawia niższa cena.
Za UPC płacę 59 (150Mbps, 126 kanałów + nagrywarka Horizon).
W Netii oferują za 42 zł (150Mbps, 96 kanałów, nagrywarkę).

Pytanie:
1. Jak stabilność Netii? Warto w to iść?
2. Czy Netia daje zewnętrze IPv4 (może być zmiennie, w końcu od czegoś są te dyndns)
3. Czy ich router ma 1Gbps ethernet, 2 zakresowe wifi (2.4 +5) i możliwość DMZ albo przekierowania portów na jednego IP w lan?
  • 6
@gchmurka: Na większość pytań ci nie odpowiem, ale mam w Krakowie netię już chyba od czterech lat i jest ok, nigdy nie było z nimi problemu. Awarię internetu, taką że w ogóle go nie było, to miałam może ze dwa razy przez ten czas. Jak trzeba było załatwić przeniesienie usługi na inny adres to też bezproblemowo się odbyło.
@gchmurka po zakończeniu umowa przechodzi na czas nieokreślony i tam sa inne stawki, pewnie z 5 ziko lub wiecej do tych 59 będziesz musiał dołożyć. No chyba, ze rozwiążesz umowę
@kozabonzo: no tak to już będzie 64 vs 42.
Jedyna niedogodnością będzie brak iptv, jak będą jaja z wifi to będę musiał kupić sobie swojego ap.

Czyli w skali 2 lat jakieś prawie 300 zł do przodu.

Pytanie czy Netia daje zewnętrzne IP czy tylko nat.
Opinie (i faktyczna jakość usługi) potrafią się różnić zależnie od lokalizacji - pogadaj z sąsiadami nt. stabilności i awariach w Twoim budynku.