Wpis z mikrobloga

jak radzic sobie z kleszczami u psów z długą sierscia? podobno obroże nie działają. spryskałem go jakimis kroplami, ale nie widze róznicy.

Codziennie łapie ze 3 takie wielkie (niecały cm długosci) szare kleszcze.
Nie wiem czy one w momencie złapania zywiciela są już takie duże, czy tak szybko żerują, bo małych kleszczy praktycznie nie znajduję.

co robic?

#psy #pies #kleszcze #zwierzaczki
Pobierz bgjm - jak radzic sobie z kleszczami u psów z długą sierscia? podobno obroże nie dzia...
źródło: comment_5Z7gI0T1Gs6rSirIjVLrtsGmZyw24g21.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bgjm: ja swojego zakrapiam co miesiąc kroplami sabunol (lub jakimś zamiennikiem). Krople zaczynam stosować na początku marca. W tym roku zima do bani więc trzeba będzie pewnie szybciej.
A do wyciągania kup lasso do kleszczy. Super działa.
@bgjm: z obrażami jest różnie. kupione na terenie polski to do wyrzucenia sie nadają, ale wujek przywiózł mi z niemiec i są super 0 kleszczy.
@ampap: nie no, serio? Porównujesz zupełnie odmienne produkty i dziwisz się, że coś zadziałało, a coś nie? Obroża tego samego producenta nigdy nie daje 100% działalności na każdego psa.
@bgjm:
U mnie foresto się sprawdza, no ale u mnie lasów nie ma zupełnie, i najwyżej złapał i to raz dwa jednocześnie, a nie cały harem. No i mimo wszystko przejrzyj dokładnie psa po spacerze i max dwie godziny po, a nie zostawiasz wbite karakany na #!$%@? wie jak długo. Jak dziada wyciągniesz szybko masz małe szanse ze zdołał zarazić go jakiś syfem, im dłużej siedzi tym ryzyko zarażenia rośnie.