Wpis z mikrobloga

Podczas porannej kontemplacji na balkonie z kawą obserwowałem skrzyżowanie, które jest tuż pod blokiem. Na sygnalizacji świetlnej siedzialo kilka wron. Niby nic niezwykłego ale to co stało się później bardzo mnie zaciekawiło. Wrony siedziały sobie na wyjebce ale kiedy zapaliło sie czerwone światło i samochody sie zatrzymały te czarne kraczące łajzy brały w dziub jakiegoś orzecha czy innego kasztana i zrzucały zdobycz na przejscie dla pieszych. Wróciły na sygnalizację i czekały. Zapaliło sie zielone, samochody rozjezdzały orzechy a kiedy znów zapaliło się czerwone szybko podleciały i zbierały plony bez łupin. Niby ptasie móżdżki ale pomyślunku troche mają, widać było ze doskonale wiedzą co robią, nie spodziewałem się po wronach niczego ponad krakanie i sranie a tu taki outstanding move :O

#gownowpis #natura ##!$%@?
  • 53
  • Odpowiedz
@Lezhrass: Ja to obserwuję od 32 lat. TWOJA niewiedza w tym zakresie i zaskoczenie pojmowania świata natury wynikają z "systemu edukacji", który nic nie uczy i niczego nie wyjaśnia oraz nie skłania od szukania informacji. Cofnęliśmy się 165 lat wstecz, niestety.

Bądź ciekawski i podejrzliwy we wszystkim!!!!
Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: co do chleba ... jak kiedyś czekałem na kurs prawka to były na placu gołębie i jakaś wrona.
Gołąb brał kawałek chleba w ryj, kręcił jak szatan na boki. Mały kawałek chleba zostawał mu w dziobie, a reszta chleba odlatywała na stosunkowo spory dystans. Potem ten głąb deptał do tego dużego kawałka i tak w kółko, powoli jadł ten chleb.
A ta wrona po prostu jedną nogą nadepnęła na
  • Odpowiedz
@Lezhrass: Wierzę. Raz mi się zdarzyło, ze mi jakiś gawron czy tam inna kawka w niskim przelocie zrzuciła orzecha włoskiego przede mnie tuż pod nogi, po czym usiadła obok na drzewie blisko i obserwowała. Ponieważ domyśliłem się czego chce, to jej usłużnie zdepnąłem tego orzecha i poszedłem dalej, ale zatrzymałem się 10 m dalej i obserwowałem co zrobi. Gdy zobaczyła, że się oddaliłem na bezpieczną odległość to podfrunęła i wyjadła
  • Odpowiedz