Wpis z mikrobloga

Jak wygląda #bierzmowanie posiadając 30lat na karku? Ktoś z was robił będąc starym pierdzielem? Czy można to jakoś zrobić nie inwazyjnie z pracą (bo pewnie w miesiąc się nie da ... Chociaż jakby ktoś znał sposób na szybkie bierzmowanie to dajcie znać)

Chciałbym dostąpić tego zaszczytu i zrobić i najlepiej gdzieś w #gdansk i szybko jak to tylko możliwe i nie być jedynym emerytem w grupie ;)

#kiciochpyta #religia #kosciol
  • 17
@KosmicznyPolityk ja się bierzmowałem przed ślubem. 2x do roku robią bierzmowanie w Katedrze Oliwskiej. Musisz iść do swojej parafii i zagadać z księdzem, że chcesz przystąpić do sakramentu i o papier, że przygotowywałeś się do sakramentu bierzmowania, potem idziesz do katedry, dajesz księdzu papier, przystępujesz do sakramentu ze świadkiem(osobą już wybierzmowaną, niekoniecznie świadkiem na ślubie xd) i już :D
@KosmicznyPolityk zwyczajna msza, w pewnym momencie wstajecie ze świadkiem i stajecie w kolejce do księdza, on Ci robi krzyż na czole takim olejkiem czyli krzyżmem i jakąś prostą formułke mówisz i już. Wyspowiadany tylko musisz być :D

Aaa i imię sobie musisz wybrać :D ale to wcześniej, u Ciebie w parafii
@whiteglove: ¯\_(ツ)_/¯

Lepiej chyba teraz zrobić z jakiegoś powodu samemu od siebie niż być zmuszanym do tego w wieku 13-14 lat (u mnie 1-2 gimnazjum się szło i nikt się nie pytał czy chcesz czy nie, masz iść a jak nie to wielki kwik był)

@fabek: kurde trzeba naprawić ten błąd młodości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyPolityk: ja bralem bierzmowanie jak miałem 26 lat. Idziesz do proboszcza i ustalacie co i jak. W praktyce - przychodzisz na pierwsze spotkanie, pogadacie sobie w grupie o religijnych głupotach, potem przychodzisz już na samo bierzmowanie i po wszystkim.

Bierzmowanie załatwiałem na Chełmie, ale samo bierzmowanie miałem chyba na Oliwie.

U mnie w praktyce zakończyło się to apostazją w wieku 30 lat :D