Wpis z mikrobloga

Chce kupić karbonowe koła, tylko mam 2 dylematy:
1) wysokość 38 czy 50mm
2) naklejki na obręczach czarne czy białe
Dodam, że głównie jeżdżę w okolicach kotliny kłodzkiej gdzie góry są wszędzie, ale są to "małe góry".
Jak ktoś chciałby coś dodać od siebie lub podpowiedzieć to zapraszam :D
#szosa #rower
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jajestemtenboski: tylko biała naklejka bo jest bardziej AREŁO (ʘʘ) a co do wysokości stożka, bardziej aero będzie 50 i będzie bardziej podatna na wiatry boczne. Sam mam 30tki i trochę już czuć przy wietrze :)
@89neo: ja mam aktualnie 28 i rzeczywiście gdy trochę mocniej (ok 60km/h) wiało to trochę zarzucało ale przy takim wietrze, gdy dodatkowo jest #wmordewind, jazda nie jest już taką przyjemnością. Jeśli chodzi o wiatr to zdania są tu strasznie podzielone, bo nie do końca wiadomo o jakim wietrze ludzie piszą. Dla niektórych duży wiatr to 25km/h, a dla niektórych 50km/h
@jajestemtenboski: Mam evanlajty 38 mm i się spoko jeździ, aczkolwiek przy bocznych uderzeniach wiatru czuć bardziej, niż stockowe giantowe koła, które miałem z niskim stożkiem.
Przy 50 mm to będzie na pewno bardziej odczuwalne. Aerodynamika generalnie ma bardzo duże znaczenie (większe niż waga), natomiast trochę zaczyna się już filozofia, kiedy masz wiatry nie w plecy czy w ryj, ale jakieś boczne, bo wówczas, bez tunelu aerodynamicznego, można co najwyżej powiedzieć "to
Jak chcesz to mam na sprzedaż swoje FFWD o wysokości stożka 38mm. Praktycznie nowe szybko, przejechana 3 albo 4 wyścigi, więc przebieg max 300km. Po serwisie piast, dociąganiu sprych z tensometrem, proste :)