Wpis z mikrobloga

@JavierDaY: Ze Wschowy, wcześniej mieszkalem tez we Wrocku i uciekałem stamtąd jak najszybciej. Z Lesznem zawsze byłem jakoś związany, miałem tu pannę, gralem tu w zespole, w czasach licealnych spędzałem w Lesznie prawie każde popołudnie, wiec dla mnie to nie była jakaś przeprowadzka na nieznany ląd.
@John_Clin: dlaczego uciekłeś z Wrocka? Pytam poważnie, bo ja z kolei ciągle powtarzam, że jakbym miał się przeprowadzać to do Wrocławia ( ͡ ͜ʖ ͡) Jest tam InsERT, Techland, jakiś taki "klimat" miasta wydaje mi się ciekawy. Ale to może złudzenie, bo we wrocku jestem raz na parę lat. Może po 2 dniach bańka wyobrażeń by pękła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JavierDaY: Zależy czym się zajmujesz. Leszno jest dość małe więc posiada wszystkie wady i zalety takiego miasteczka. Mieszkałem pół życia w Lesznie, rok Poznań i aktualnie Wrocław od 5 lat ;)
@Kosiek30: przerażał mnie czas stracony na dojazdy w mieście. Ja pochodzę z mniejszej miejscowości i naturalne dla mnie było ze jak o 15 kończę prace to o 15:15 siadam w domu do obiadu a nie przedzieram się przez dżunglę. Poza tym ludzie z Wrocka na których trafiłem to tez niezła bufonada, zachowywali się jakby mieszkali w najlepszym miejscu na świecie, ze niby jak żyjesz we Wrocku to prawie tak jakbyś miał
@John_Clin: Coś w tym jest. Niby #poznan to większe miasto, ale nie ma poczucia dużej metropolii. Taki "swojski" klimat. Natomiast Poznań faktycznie ma nieco inną optykę, bo to miasto jest "za małe" na pewne specyficzne zawody. Raczej bym powiedział, że to stonowane miasto i nastawione na twardszy biznes.

A kiedy myślę o Wrocku - kurczę, jest tam InsERT, jest Techland, siedziby porali jak Dobreprogramy, jest studio filmowe ATM, kręcą tam seriale
@JavierDaY: skopiuję to co napisałem niżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpisz sobie w Google "Leszno", zakładka "wiadomości" i zobaczysz czym żyje miasto - żużel, patologie i dopalacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

więc do rzeczy - wszystko zależy od tego jak żyjesz.

Jeśli mieszkasz w Poznaniu i korzystasz z jego uroków, jadasz na mieście w różnych miejscach (a jak nie to zamawiasz do domu)